Meral Akşener polis müdürlerinin otelinde fuhuş yapılıyor demişti. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Akşener'e çağrı yaptı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Polis müdürlerinin otelinde fuhuş yapılıyor" diye konuşmuştu. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Akşener'in bu iddiasına yanıt verdi ve İYİ Parti liderine çağrıda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Meral Akşener polis müdürlerinin otelinde fuhuş yapılıyor demişti. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Akşener'e çağrı yaptı
Arşiv

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 18 Kasım’da İstanbul-Şile’de partisinin istişare toplantısında bir iddiada bulundu. Otel sahibi polis müdürlerinin olduğunu söyleyen Akşener, bu otellerde kimsesiz kızlara fuhuş yaptırıldığını iddia etti ve konunun eski içişleri bakanı kimliğiyle takipçisi olduğunu söyledi.

YILMAZ TUNÇ: EĞER SOMUT BİLGİLER VARSA... 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Akşener'in bu iddiasıyla ilgili konuştu. Böyle bir durum varsa Akşener'in yargıya başvuruda bulunması gerektiğini söyledi. Tunç, "Yargı makamlarına bildirilmesi, Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirilmesi lazım, bu anlamda eğer böyle bir iddia varsa üzerine üzerine gidilmesi gerekir. İddia noktasında somut eğer bilgiler varsa bu bilgileri sayın Akşener‘in yargı makamlarımızda Cumhuriyet Başsavcılıklarımız ile paylaşmasında çok büyük yarar olduğunu ifade etmek istiyorum" dedi.

OGÜN SAMAST HAKKINDA KONUŞTU 

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i 19 Ocak 2007 tarihinde öldüren Ogün Samast 16 yıl sonra tahliye oldu. Bu gelişme tartışmalara neden olurken konuyla ilgili Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan da açıklama geldi. 

Tunç, "Son iddianame süreciyle ilgili kamuoyunun bilmediği bazı hususlar var. Bu konular yargısal süreçlerle ilgili. Değerlendirmesini yapacak olan yargı makamlarıdır" dedi.

50+1 DEĞİŞECEK Mİ?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden dönüş yok" dedi. Bakan Tunç, "Yüzde 50+1 şartı değişecek mi?" sorusuna ise Meclis'in takdirinde olduğunu dile getirdi.

 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin