Memur ve işçiye rekor zam verdi: Yüzde 130... Fatih Erbakan asgari ücret zammından memnun kaldı, Temel Karamollaoğlu ise Necmettin Erbakan döneminde yapılan zammı hatırlattı: Yüzde 130 zam verdi

Asgari ücrete yapılan yüzde 50'nin üzerindeki zam Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı tatmin etmiş ve "Bugüne kadar yaptıkları uygulamalar, verdikleri maaş zamlarının gayet üzerinde bir maaş zammı yapılmış oldu" demişti. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise Fatih Erbakan'ın babası Necmettin Erbakan döneminde memur ve işçiye yapılan zamları hatırlattı ve "Erbakan hoca besmeleyi çekerken yüzde 50, arkasından 6 ay içinde verdiği zamlarla yüzde 130 zam verdi" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Memur ve işçiye rekor zam verdi: Yüzde 130... Fatih Erbakan asgari ücret zammından memnun kaldı,  Temel Karamollaoğlu ise Necmettin Erbakan döneminde yapılan zammı hatırlattı: Yüzde 130 zam verdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 2021'in zorlu geçtiğini belirterek, yeni yılın güzel olması temennisinde bulundu.

2021'in; enflasyonun, işsizliğin, TL'nin değer kaybının ve hayat pahalılığının arttığı yıl olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, "Özellikle son dönemde bunu daha yakından ve zararını görerek yaşadık ama iktidar bu problemlerin üstesinden geleceğine, sadece ve sadece muhalefeti 'hainler' ve 'teröristler' kategorisine iterek suçu üzerinden atma gayretinin içine girdi. Bunu anlamak mümkün değil. 20 yıldır iktidarda, 20 yıldır problemleri çözemeyen muhalefete kabahat buluyor. Sınav yapacaksın, her ne hikmetse yazılıda 90'ı geçen herkes sözlü mülakatta 60'ın altına düşüyor. Allah'tan korkun. Bu ne duyarsızlık, pervasızlıktır? Adam hakkıysa ver hakkını. Dinimiz bize bunu emreder. Bunun dışındakilerin hepsi İslam'a ihanettir" diye konuştu.

Memur ve işçiye rekor zam verdi: Yüzde 130... Fatih Erbakan asgari ücret zammından memnun kaldı,  Temel Karamollaoğlu ise Necmettin Erbakan döneminde yapılan zammı hatırlattı: Yüzde 130 zam verdi

"Cumhuriyet tarihinin en büyük zammıymış, külahıma anlat"

Ülkenin ciddi darboğazdan geçtiğini söyleyen Karamollaoğlu, şunları söyledi: "İktidar, bahane üretme yeri değil icra yeridir. İktidar, halkın derdiyle dertlenme yeridir, halkın çektiği sıkıntıyı anlama yeridir. Bu arkadaşlar iktidarı kendi hakları gibi görüp, burayı terk etmemek için kırk takla atmaktan vazgeçmeyecekler gibi gözüküyor. Ülkemiz bu hale düşmemeli, bu hale düşürülmemeliydi. Asgari ücrete hakikaten büyük zam yaptılar, yüzde 50. 'Tarihimizde böyle bir şey olmadı' dediler ama hafızaları epey zayıflamış anlaşılan çünkü bu arkadaşlar daha iktidara gelmeden 5 sene önce, 1996 yılında, Erbakan hoca besmeleyi çekerken yüzde 50, arkasından 6 ay içinde verdiği zamlarla yüzde 130 zam verdi. Memura da işçiye de verdi. Herkesi aynı anda ihya etti. Cumhuriyet tarihinin en büyük zammıymış, külahıma anlat. Şimdi ne oldu? Daha aradan 15-20 gün geçmeden asgari ücret yeniden açlık sınırının altına indi."

 

FATİH ERBAKAN 'ŞAŞIRDIK' DEMİŞTİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, asgari ücrete yapılan zam sonrasında 24 Ocak'taki açıklamasında 2022 yılı için belirlenen asgari ücrete ilişkin, “Açıkça ifade etmek isterim ki, hükümet bizi şaşırttı. Bugüne kadar yaptıkları uygulamalar, verdikleri maaş zamlarının gayet üzerinde bir maaş zammı yapılmış oldu. Bu oranda bir asgari ücret artışını beklemiyorduk” demişti.

Fatih Erbakan, “Açıkça ifade etmek isterim ki, hükümet bizi şaşırttı. Bugüne kadar yaptıkları uygulamalar, verdikleri maaş zamlarının gayet üzerinde bir maaş zammı yapılmış oldu. Bu oranda bir asgari ücret artışını beklemiyorduk. Öte yandan, Yeniden Refah Partisi olarak taban teşkilatlanmasına çok önem veriyoruz. Teşkilat modeline uygun Milli Görüş’ün teşkilatlanma için çok ciddi gayret gösteriyoruz. Türkiye’deki 200 bine yakın seçmen sandığında en azından irer tane baş müşahidimizin belirlenmesi ve böylece 200 bin kişilik baş müşahitler ordumuzun oluşturulması için 1 seneden beri yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bugüne kadar 50 bine yakın baş müşahidimiz belirlendi. Bunu en kısa zamanda 200 bine çıkarmak ve her sandıkta bir tane baş müşahidimizin görevli hale gelmesini sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin