Memur-Sen'den iş dünyasına, esnafa 'sabit gelirliyi mağdur etmeyin' çağrısı geldi. Açıklamada 'döviz kuru' ayrıntısı...

Yüzbinlerce memurun bağlı olduğu Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) iş dünyası ve esnaf kesimine çağrıda bulundu. Açıklamada, “Döviz kurunun maliyetler üzerindeki baskının hafiflemesi ile birlikte iş dünyası ve esnaf kesimine başta zorunlu harcama sepetleri olmak üzere maliyetlerin azalmasını fiyatlara yansıtmalarını ve dolayısıyla sabit gelirli vatandaşları mağdur etmemeleri çağrısında bulunuyoruz” denildi.

Google Haberlere Abone ol
Memur-Sen'den iş dünyasına, esnafa 'sabit gelirliyi mağdur etmeyin' çağrısı geldi. Açıklamada 'döviz kuru' ayrıntısı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Topşantısı'nda Türk Lirası mevduat sistemini açıklaması ile dolar kuru 12 liranın altına kadar düştü. Sabit gelirli vatandaşlar dolar kurunun düşmesi ile birçok ürüne uygulanan zamların geri çekilmesini talep ediyor. Yüzbinlerce memurun bağlı olduğu Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) iş dünyası ve esnaf kesimine çağrıda bulundu. Açıklamada, “Döviz kurunun maliyetler üzerindeki baskının hafiflemesi ile birlikte iş dünyası ve esnaf kesimine başta zorunlu harcama sepetleri olmak üzere maliyetlerin azalmasını fiyatlara yansıtmalarını ve dolayısıyla sabit gelirli vatandaşları mağdur etmemeleri çağrısında bulunuyoruz” denildi.

Memur-Sen Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomik bağımsızlık savaşı olarak çerçevelediği yeni ekonomi politikalarının finansal ayağına ilişkin alınan tedbirlerin emek kesiminin de güçlü bir iradeyle toplumun bütün kesimlerince sahiplenilerek kısa sürede etkili sonuçlar doğurduğuna hep birlikte şahit olduk. Bu çerçevede; söz konusu mücadelenin sürdürülebilmesi adına özellikle kamu görevlilerinin Eylül ayından itibaren yaşanan finansal istikrarsızlık nedeniyle maruz kaldığı gelir kaybının giderilmesi ve alım gücünün tekrar yükseltilmesi noktasında hükümete çağrıda bulunuyoruz.

Diğer taraftan, döviz kurunun maliyetler üzerindeki baskının hafiflemesi ile birlikte iş dünyası ve esnaf kesimine başta zorunlu harcama sepetleri olmak üzere maliyetlerin azalmasını fiyatlara yansıtmalarını ve dolayısıyla sabit gelirli vatandaşları mağdur etmemeleri çağrısında bulunuyoruz” denildi.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin