Memur, emekli ve işçilere müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti seçim beyannamesini açıkladı. Enflasyon ve refah seviyesi vurgusu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da yaptığı konuşmada AK Parti seçim beyannemesini sıraladı. Ulaşım, turizm, enflasyon konularında müjde üstüne müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli, memur ve işçi kesimin yüzünü güldürecek türden açıklama yaptı. 

Google Haberlere Abone ol
Memur, emekli ve işçilere müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti seçim beyannamesini açıkladı. Enflasyon ve refah seviyesi vurgusu...

Ankara'da yaptığı uzun konuşmasında seçim beyannamesini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli, memur, işçi başta olmak üzere hemen hemen her kesime müjdeleri sıraladı. Kamudaki alımlarda mülakat uygulamalarına son vereceklerini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın enflasyon ve refah seviyesi vurgusu dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız. Ankara-İstanbul arasında süper hızlı tren hattı kuracağız. Büyüme sayesinde 5 yılda 6 milyon yeni istihdam oluşturarak işsizlik oranımızı yüzde 7 seviyesine gerileteceğiz.” 

Toplantı dolayısıyla partililer, sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Spor Salonu önünde toplandı.

Salonun çevresi bariyerlerle araç ve yaya trafiğine kapatılırken, toplantıya katılacaklar için güvenlik noktaları oluşturuldu. Partililer ve davetliler, detaylı üst aramasından geçirildikten sonra salona girişlerine izin verildi.

Ankara Spor Salonu, sabah erken saatlerde uzman ekipler tarafından arandıktan sonra görevlilere teslim edildi.

Salona giremeyenler de kongreyi dışarıda kurulan dev ekranlardan takip edebilecek.

Kongre salonunda davetliler, partililer ve gazeteciler için ayrı platformlar kuruldu.

Salonun orta bölümünde milletvekili adayları ile kurucular kurulu, MYK ve MKYK üyeleri, eski TBMM başkanları ve davetliler için oturma düzeni oluşturuldu.

"Türkiye Yüzyılı" vurgusu

Arka planda led ekranların yerleştirildiği sahne hazırlanırken, salonda mavi tonlarının kullanılması dikkati çekti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları ve Türk bayraklarının yer aldığı salon içerisinde, AK Parti ve Türkiye Yüzyılı logoları öne çıkıyor.

Salonda, "Doğrusu AK Parti", "Türkiye Yüzyılı için doğru adımlarla yola devam", "Türkiye Yüzyılı için hemen şimdi", "Doğru zaman doğru adam", "Lider masa başında değil iş başında belli olur" sloganlarının yazılı olduğu afişler yer aldı.

MEMUR, EMEKLİ VE İŞÇİ ÜCRETLERİ ENFLASYONUN ÜZERİNDE OLACAK

Enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmeyi hedeflediklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Memurundan emeklisine ve işçisine kadar çalışanlarımızın ücretlerini daima enflasyonun üzerinde artırarak refah düzeylerini yükselteceğiz." dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin