Melih Şendil'in yeni adresi belli oldu!

"Kadınlar futbolda olmamalı" sözleri sonrasında gelen tepkilerin ardından beIN Sports’taki görevine son verilen spiker Melih Şendil'in ekranlara dönüyor. İşte, Şendil'in yeni kanalı...

Google Haberlere Abone ol
Melih Şendil'in yeni adresi belli oldu!

Kadınların futbolda olmaması gerektiğini savunan ve “Ben başkan olsam pembe forma yaptırmam” diyen futbol spikeri Melih Şendil’in yeni adresi belli oldu. Şendil D-Smart kadrosuna katıldı.

Cinsiyetçi söylemlerine gelen kamuoyu tepkisinin ardından 12 Ağustos’ta Süper Lig'in yayıncı kuruluşu beIN Sports ile yolları ayrılan Melih Şendil, D-Smart ile anlaştı.

ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Melih Şendil, Şampiyonlar Ligi’ndeki Real Madrid ve Manchester City maçının ardından yayınlanan 8 Ağustos tarihli programda, "Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki, mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama şahsen benim düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu" dedikten sonra büyük tepki çekmişti. Şendil’e sadece kamuoyu değil, kanalda birlikte çalıştığı kadın spikerler de tepki göstermişti.

Şendil, kendisine yönelik tepkilerin ardından özür dileyerek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cinsiyet ayrımcılığına her zaman kati bir şekilde karşı çıkan beIN SPORTS ailesinin yani sıra, başta tüm kadınlardan ve izleyicilerimizden dün akşamki ‘Maç Sonu’ programında yaptığım niyetimi asan yorumlar nedeniyle kırgın olan saygın halkımızdan içtenlikle özür dilerim” ifadelerini kullanmıştı.

Yayıncı kuruluşun kendisiyle yollarını ayırdıktan sonra açıklama yapan Şendil "Toplam 29 yıl, yayıncı kuruluşta çeyrek asır sonra mesleğe kendi isteğimle veda ediyorum. Kendi aldığım emeklilik kararım söz konusudur" sözleriyle mesleğe veda ettiğini duyurmuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin