Mehmet Metiner: Ekonomik bir başarısızlık varsa, eksiklik varsa, yoksulluk varsa, bu tamamen hükümetimize aittir. Cem Küçük: Açlık, yokluk yok

Habertürk televizyonunda Enine Boyuna programında AK Parti eski milletvekili ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Türkiye'deki ekonomik ve siyasal sıkıntıların sorumlusunun hükümete ait olduğunu açıkladı. Türkiye gazetesi Cem Küçük ise "Türkiye'de sıkıntı var, doğruları söyleyeyim ama açlık, yokluk yok" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Mehmet Metiner: Ekonomik bir başarısızlık varsa, eksiklik varsa, yoksulluk varsa, bu tamamen hükümetimize aittir. Cem Küçük: Açlık, yokluk yok

Habertürk televizyonu canlı yayını katılan Mehmet Metiner, "ekonomik başarısızlığın iktidara ait olduğunu" ifade etti.

Açıklamalarında, "Biz hükümetiz evet, partimiz hükümet evet. Dolayısıyla ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa bu tamamen hükümetimize aittir" diyen Metiner, AKP içerisinde de bu eleştirilerin yükselmesi gerektiğini dile getirdi.

Metiner şu ifadeleri kullandı: "Bu ülkedeki ekonomik sıkıntıların, eğer varsa siyasal sıkıntıların müsebbibi muhalefet değildir, olamaz. Ülkeyi hangi parti yönetiyorsa başarı da onundur başarısızlık da onundur. Başarıyı takdir etmek herkesin, hepimizin görevidir. Varsa başarısızlığı da eleştirmek hepimizin görevi olmalıdır. Sadece muhalefetin değil.

AK Parti’nin içerisinde ülkesini gerçekten seven, ülkesinin çıkarlarını her şeyin üzerinde gören çok sayıda değerli arkadaşlarımız var. Onlar gerektiğinde partisinin yapıp ettiklerini eleştirebilmeliler. Yani onlar da yol gösterebilmeliler, ‘burada bir tıkanıklık var’ diye."

Programın konuklarından Türkiye gazetesi yazarı Cem küçük ise "Türkiye'de sıkıntı var, doğruları söyleyeyim ama açlık, yokluk yok" dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin