Mehmet Ali Ilıcak'tan Ahmet Hakan'a yanıt: Çık er meydanında konuşalım

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Mehmet Ali Ilıcak'ı sert eleştirmişti...

Google Haberlere Abone ol
Mehmet Ali Ilıcak'tan Ahmet Hakan'a yanıt: Çık er meydanında konuşalım

Tutuklu gazeteci Nazlı Ilıcak'ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak, annesiyle ilgili sarf ettiği “Allah nazardan saklasın, Cumhurbaşkanımıza hayran kaldım, annem yüzünden beni cezalandırmadı" cümlelerinden dolayı bugünkü yazısında kendisini sert eleştiren Ahmet Hakan'a Twitter'dan yanıt verdi.İşte, Ilıcak'ın aynı sertlikle verdiği o yanıtlar: 
Ahmet Hakan yazısında beni yazmış.Cumhurbaşkanımız ile yaptığım görüşmeyi ve akabinde yaptığım açıklamayı herzaman ki gibi saptırmış.


— mehmet ali ilicak (@maliilicak) 27 Temmuz 2017Attığım Tweetleri bütünlüğü içinde okundunduğunda Ahmet'in yazdıkları ile alakası olmadığı besbelli.Ama Ahmet yinede bana saydırmış.


— mehmet ali ilicak (@maliilicak) 27 Temmuz 2017Öncelikle Ahmet’e şunu söylemek isterim:Arkana Hürriyet'i alarak ahkam kesmek kolay.Çık er meydanına eşit koşullarda konuşalım.


— mehmet ali ilicak (@maliilicak) 27 Temmuz 2017“Vefa ve Utanma”hususuna ise istersen hiç girmeyelim kaybedersin!Hayatım boyunca inandığım yolda hep yalpalamadan yürüdüm.


— mehmet ali ilicak (@maliilicak) 27 Temmuz 2017Annemle seneler içinde birçok hususda farklı düşündük.Ancak düşünceleri ile ayrı düşmem ona karşı kayıtsızım demek değil.


— mehmet ali ilicak (@maliilicak) 27 Temmuz 2017Annem Kur’an’ın bana emaneti,bir evladın en kıymetli varlığı.Onu hapiste her gördüğüm vakit içimin nasıl sızladığını sen nereden bilirsin.


— mehmet ali ilicak (@maliilicak) 27 Temmuz 2017Sen ailece akan yaşlarımızı,2 ayda bir elini tutabildiğimiz vakit hissetiğimiz sıcaklığı,özlemi,acıyı,hüznü nereden bilirsin.


— mehmet ali ilicak (@maliilicak) 27 Temmuz 2017Ancak bunlar,varsa hataları onları görmezden gelmemi gerektirmez.Yıllarca onu uyarmama rağmen kafasının dikine gitmesini affettirmez.


— mehmet ali ilicak (@maliilicak) 27 Temmuz 2017Yazdıklarımın annemin durumu ile alakası yoktu Ahmet.Mesele Cumhurbaşkanımın adaleti.Senin anlamadığını Onun görmesi bizi ayırmasıydı.


— mehmet ali ilicak (@maliilicak) 27 Temmuz 2017Mesele Annesi hapiste olan,hakkında çeşitli iddialar olan birinin oğlunu kabul edip Onu ayrı tutabilmesi,alaka göstermesi,adil yaklaşmasıydı


— mehmet ali ilicak (@maliilicak) 27 Temmuz 2017Adalet yollarda yürüyerek değil;Cumhurbaşkanımın yaptığı gibi vicdan terazisini adaletli tutmakla sağlanır.Kal sağlıcakla Ahmet! @ahmethc


— mehmet ali ilicak (@maliilicak) 27 Temmuz 2017

 


İşte, Hakan'ın bugünkü yazısının ilgili bölümü:"NE OLURSA OLSUN O SENİN ANNEN MEHMET ALİTUTUKLU gazeteci Nazlı Ilıcak’ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmiş.Bundan duyduğu heyecan ve coşkuyla Twitter’da şunu yazmış Mehmet Ali Ilıcak:“Allah nazardan saklasın, Cumhurbaşkanımıza hayran kaldım, annem yüzünden beni cezalandırmadı.”Mehmet Ali!Suçlu olduğu mahkemeler tarafından tespit edilmediğine göre senin annen suçlu değil.Annene suçlu muamelesi yaptığın için utanmalısın.İnsan hiç değilse “Mahkemede aklanacağına inanıyorum” falan der.O senin annen Mehmet Ali...Annesine böyle bir vefası olmayanın kimseye vefası olmaz.Titre ve kendine gel."Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN...


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin