Medya dünyasından acı haber!

Medya dünyasını sarsan ölüm... Foto muhabiri Yıldırım İncealemdaroğlu hayatını kaybetti. İncealemdaroğlu'nun çalışmaları birçok uluslararası yarışmada ödül almıştı.

Google Haberlere Abone ol
Medya dünyasından acı haber!

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle on gündür hastanede olan foto muhabiri Yıldırım İncealemdaroğlu bugün yaşamını yitirdi. 1959 Ankara doğumlu olan Yıldırım İncealemdaroğlu gazeteciliğe Hürriyet Dergi grubuna ait Tempo dergisinde 1987 yılında foto muhabiri olarak başladı.

Daha sonra yine aynı grupta Elele, Playmen ve Formen dergileri için fotoğraflar çekti. Tempo dergisinde çalıştığı 1986-91 yılları arasında dergi fotoğrafları dalında dört ödül kazandı.

1990 yılında dönemin Azerbaycan Cumhurbaşkanı Ebulfeyz Elçibey’in düşüncelerini ve günlük yaşamını içeren bir foto röportaj hazırladı. Bu foto röportaj Fransız haber ajansı Sipa Press aracılığıyla tüm dünya medyasına servis edildi. Fransız Le Point, Nouvel Observatuer dergileri ile İngiliz Sunday Telegraf ve Daily Mirror gazeteleri bunlardan sadece birkaç medya kuruluşuydu.

1992 yılından itibaren Sabah Dergi grubuna bağlı Aktüel dergisinde foto muhabiri olarak çalışmaya başladı. 2000 yılına kadar Aktüel dergisinde çalışan Yıldırım İncealemdaroğlu‘nun fotoğrafları birçok uluslararası yarışmada ödül aldı.

Bu tarihten itibaren bağımsız olarak çalışmaya devam etti. Yıldırım İncealemdaroğlu’nun cenazesi bugün saat 11.00’de Kilyos Aile Mezarlığında kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin