Maske zorunluluğunun kalkmasına bir gün kaldı. 23 Mayıs Pazartesi güncel koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre işte güncel vaka ve vefat sayıları

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 23 Mayıs Pazartesi gününün koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 3 vatandaş daha hayatını kaybetti. Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs tablosuna göre yapılan 123 bin 536 koronavirüs testinden 922'sinin sonucu pozitif çıktı. Vaka sayısı yine binin altında çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 3 gün üst üste vaka sayısının binin altında çıkması durumunda toplu taşımada maske zorunluluğunun kalkacağını duyurmuştu.

Google Haberlere Abone ol
Maske zorunluluğunun kalkmasına bir gün kaldı. 23 Mayıs Pazartesi güncel koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre işte güncel vaka ve vefat sayıları

22 Mayıs Pazar gününün koronavirüs tablosunda sevindiren bir gelişme yaşanmış vaka sayısı binin altına düşmüştü. Bakan Koca paylaşımında, "VAKA SAYISI 905 Uzun süredir beklediğimiz gün geldi. Vaka sayısı 1.000’in altına düştü. Vefat sayımız ise 5. Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak. Daha düşük sayıların haberini vermek dileğiyle!" ifadelerini kullanmıştı. Bugün de vaka sayısı binin altında kaldı.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 23 Mayıs’a ait verilere göre, 123 bin 536 test yapıldı. Güncel verilere göre, 922 yeni vaka tespit edilirken 3 kişi hayatını kaybetti. Son bir günde bin 105 kişi sağlığına kavuştu.

AŞILAMADA İLK SIRADA HANGİ ŞEHİR VAR?

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 22 Mayıs verilerine göre, dün 118 bin 852 test yapılmıştı. Dün, 905 vaka tespit edilirken, 5 kişi hayatını kaybetmiş ve bin 19 kişi sağlığına kavuşmuştu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin