Marmaris yangınında 3'üncü gün... Sabotajcı tutuklandı. Babasından flaş açıklama

Muğla'nın Marmaris ilçesinde farklı noktalarda devam eden orman yangınıyla mücadelede 4'üncü güne girildi. Alevler rüzgarın etkisiyle Marmaris güzergahına doğru ilerlemeye başladı. Yangının duman ve külleri Marmaris ilçe merkezine ulaştı. Muğla'nın Marmaris ilçesinde, orman yangının başladığı Küfre Koyu'nda, yanında 2 benzin bidonuyla yakalanıp gözaltına alınan ve sorgusunda ormanı yaktığını itiraf eden S.A. (34),sevkedildiği adliye de tutuklandı.

Google Haberlere Abone ol
Marmaris yangınında 3'üncü gün... Sabotajcı tutuklandı. Babasından flaş açıklama

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, orman yangının başladığı Küfre Koyu'nda, yanında 2 benzin bidonuyla yakalanıp gözaltına alınan ve sorgusunda ormanı yaktığını itiraf eden S.A. (34),sevk edildiği adliye de tutuklandı

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: En büyük risk öğleden sonra çıkacak rüzgar. 'Burada uçak, helikopter yok' demek büyük yalan. Orman yakma cezası kesinlikle artırılmalıdır.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci: Yangında sıkıntı büyük ölçüde giderilmiş durumda, gün içerisinde güzel haberi veririz. Katar'dan 3 helikopter, Azerbaycan'dan 1 uçak geldi.

MARMARİS'İ YAKAN ZANLININ BABASI KONUŞTU

Tutuklanan zanlının babası K.A ise A Haber'e açıklamalar yaptı. Çok üzgün olduğunu belirten baba  "Keşke kendini öldürseydi de orman yanmasaydı" dedi.

Babanın açıklamaları şöyle:

İşten gelince duş aldı giyinip gitti. Ama gelmeyince ve yangın çıkınca endişelendim. Aradım ulaşamadım.

Yangının ortasında kaldığını düşündüm. Sonra güvenlik güçleri motorunu buldu. 

Ardından kendisinin yakalandığını söylediler. Hiç ummuyordum. Yapacak birisi değil, doğayı da seven birisi. Doğadan ekmek yiyen birisi. Yıllarca arıcılık yaptı benimle. Keşke orman yanmasaydı. Keşke kendisini öldürseydi de ölüsünü bulsaydım. Çünkü orman gitti. Biz arıcılıkla uğraşan kişileriz. Herkesin ekmeğiyle oynadı.

Baba A., 'Oğlunuz nasıl bir insandı?' sorusunu ise şöyle yanıtladı:

Sessiz sakin bir insandı. Akşam 9-10'da yatar sabah 9'da kalkar. Sinirli ve agresif değildir. Perperişanım…

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin