Marmaris kundakçının babası Türkiye'den özür diledi! 'Kendini öldür, hiç olmazsa insanları öldürme herkesi öldürdü'

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanı yakan sabotajcı Sacit Ayhan'ın babası Kadir Ayhan, Türkiye'den özür dileyerek "Kendini öldür, hiç olmazsa insanları öldürme herkesi öldürdü" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Marmaris kundakçının babası Türkiye'den özür diledi! 'Kendini öldür, hiç olmazsa insanları öldürme herkesi öldürdü'

Muğla'nın Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkiinde ormanlık alanda 21 Haziran'da yangın çıktı. Yangının başladığı Küfre Koyu'nda, yanında 2 benzin bidonuyla yakalanıp gözaltına alınan ve sorgusunda ormanı yaktığını itiraf eden 34 yaşındaki Sacit Ayhan çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Türkiye'den özür diledi

Sacit Ayhan'ın babası Kadir Ayhan Türkiye'den özür diledi. Ayhan yaptığı konuşmada, "Oğlum sürekli yanımda kalır, biz denizden ekmek yiyoruz. O gün çok dalga fırtına vardı açılamadık. 08.30'a kadar bekledik daha sonra Değirmenyanı'nda patoz işi olduğunu söyleyerek yanımdan ayrıldı. Günü birlikle gider gelirdi, balık satardı." dedi.

'Kendini öldür, hiç olmazsa insanları öldürme herkesi öldürdü'

"Aramızda tartışma çıkmadı, arazi mevzusu da yok" diyen Ayhan "Neden böyle bir şey söyledi bilmiyorum. Benim Marmaris'te bir karış toprağım yok. Denizi çok sever, dalış yapardı hep. Ben ilk duyduğumda şoka girdim hala inanamıyorum. Böyle bir şeyi yapacak insan değil. Keşke kendini öldürseydi bu dağları yakmasaydı. Bu canlıların sucu günahı yok. Kendini öldür, hiç olmazsa insanları öldürme herkesi öldürdü." ifadelerini kullandı.

'Kendini de yaktı beni de yaktı'

Sözlerinin sonunda acılı baba Ayhan "Bir baba olarak evlada mı üzüleyim, ciğerimiz yandığı için ormanlara mı üzüleyim perişanım. Onun da benim de kimsem yok, ikimizde ayaklarımızın üzerinde duruyoruz. Bende eşimden ayrıldım o da ayrıldı ve 3 çocuğu var. Çok söyledim oğlum bırak bu içkiyi dedim. Kendini de yaktı beni de yaktı. Torunum aradı inanamıyorum dede babamın böyle bir şey yaptığına dedi. Türkiye'deki tüm insanlardan, devlet büyüklerinden, köylülerimden çok özür dilerim" dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin