Marakeş depreminde bilanço ağırlaşıyor: Fas'ta meydana gelen deprem sonrası ölü sayısı 2 bini geçti

Fas'ta meydana gelen merkez üssü Marakeş El Huz bölgesi olan 7 büyüklüğündeki depremin ardından bilanço ağırlaşıyor. Fas İçişleri Bakanlığı tarafından son yapılan açıklamaya göre deprem felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 12'ye yükseldi. Yaralı sayısı ise 1404'ü ağır 2 bin 59'a çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Marakeş depreminde bilanço ağırlaşıyor: Fas'ta meydana gelen deprem sonrası ölü sayısı 2 bini geçti

 Fas İçişleri Bakanlığı, merkez üssü Marakeş'in El-Huz bölgesi olan 7 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 2 bin 12'ye yükseldiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, depremde ölü sayısının 2 bin 12'ye, yaralı sayısının 1404'ü ağır olmak üzere 2 bin 59'a çıktığı belirtildi. Ölümlerin, El-Huz bölgesi, Tarudant, Şişava, Verzazat, Marakeş, Azila, Agadir, Kazablanka ve Yusifiyye bölgesinde kaydedildiği aktarıldı.

Fas Silahlı Kuvvetleri, yerel yönetimler, güvenlik güçleri ve sivil savunma ekiplerinin arama kurtarma çalışmalarına devam ettiği, insani yardımların deprem bölgelerine ulaştırılması için tüm imkanların seferber edildiği kaydedildi.

DEPREM 4 İLDE HİSSEDİLMİŞTİ

Fas medyası, önceki gün yerel saatle 23.10'da meydana gelen depremin başkent Rabat başta olmak üzere Kazablanka, Meknes, Agadir ve Fes kentlerinde de hissedildiğini belirtmişti.

Fas İçişleri Bakanlığı, daha önce yaptığı açıklamada, Marakeş'in El-Huz bölgesinde meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde ölü sayısının 1037'ye, yaralı sayısının 721'i ağır olmak üzere 1024'e çıktığını duyurmuştu.

 

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin