Malatya'daki büyük depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den flaş açıklama: Yöneticileri uyarmıştım, depremler Çelikhan-Erkenek hattına kayıyor

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, “Biliyorsunuz, 2020 Elazığ depreminden sonra büyük depremlerin Çelikhan-Erkenek hattına doğru kayacağını söylemiş yöneticileri uyarmıştım. Bugünkü deprem de gösteriyor ki depremler bu hatta doğru ilerliyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Malatya'daki büyük depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den flaş açıklama: Yöneticileri uyarmıştım, depremler Çelikhan-Erkenek hattına kayıyor

Bilim Akademisi üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, “Biliyorsunuz, 2020 Elazığ depreminden sonra büyük depremlerin Çelikhan-Erkenek hattına doğru kayacağını söylemiş yöneticileri uyarmıştım. Bugünkü deprem de gösteriyor ki depremler bu hatta doğru ilerliyor. Deprem zamanı bilinmez ama yerel yöneticilerin dikkatli olup “Risk Azaltma Planlarını” hazırlayıp çalışmalarını yapmasında fayda vardır” dedi.

Bilim Akademisi üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Malatya Pütürge’de meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem sonrasında sosyal medya hesabında açıklama yaptı. Görür’ün açıklamaları şöyle:

“Arkadaşlar, Malatya- Pütürge/Tekederesi yöresinde 5,2’lik deprem oldu. Daha önce, 12/11/2021’de de burada 4,8 deprem olmuştu. Biliyorsunuz, 2020 Elazığ depreminden sonra büyük depremlerin Çelikhan- Erkenek hattına doğru kayacağını söylemiş yöneticileri uyarmıştım. Bugünkü deprem de gösteriyor ki depremler bu hatta doğru ilerliyor. Deprem zamanı bilinmez ama yerel yöneticilerin dikkatli olup ‘Risk Azaltma Planlarını’ hazırlayıp çalışmalarını yapmasında fayda vardır. Sevgiyle.”

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin