Malatya Film Festivali etkinlik takvimi açıklandı

Bu yıl 9'uncusu düzenlenecek Malatya Film Festivali’nin programı duyuruldu.

Malatya Film Festivali etkinlik takvimi açıklandı

15-19 Kasım günleri arasında gerçekleştirilecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali’nin programı açıklandı.



Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Valiliği tarafında düzenlenecek olan Direktörlüğünde başarılı yönetmen Haydar Işık’ın yaptığı, bu yıl 9.kez düzenlenecek olan festival içeriği ve çeşitliliği ile dikkat çekiyor.



9. Malatya Uluslararası Film Festivalinin etkinlik takvimi ve film programı:



15 Kasım 2019 Cuma



12:00 MAFSAD Çocuklara yönelik sinema eğitimi set ziyareti Battalgazi

13:00 Onur Konuğu Okul Ziyareti Gazi İlkokulu

13:30 ‘’Dünden Bugüne Malatya’’ Sergi Açılışı MAFSAD Malatya Park AVM

14:00 Cezaevi film gösterimi: Nadide Hayat – Çağan IRMAK Cezaevi

14:00 Açelya Elmas ile kamera önü oyunculuk Atölyesi Sanat Sokağı / Sanat Merkezi

15:00 Ayhan Taş ile oyunculuk atölyesi İnönü üniversitesi tiyatro top

19:00 Kırmızı Halı Geçiş Töreni Kongre Kültür Merkezi

20:00 Festival Açılış Töreni Kongre Kültür Merkezi



16 Kasım Cumartesi



10:30 Huzurevi Film Gösterimi: Tosun PAŞA – Kartal TİBET Malatya Huzur Evi

11:00 Oyunculuk Atölyesi Ayhan Taş Malatya sanat sokağı / Sanat Merkezi

12:00 Festivale Rol Kes Etkinliği

13:30 Festival geldi Miad Sevgi Evleri Gösterimi: Kahramanlar Takımı Miad Sevgi evleri

13:30 Belki köye bir film gelir (Arapgir): Kardeşim Benim 1 Arapgir Samime Aydınlar Kültür Merkezi

13:30 Belki köye bir film gelir (Doğanşehir): Dönerse Senindir Doğanşehir

14:00 Açelya elmas ile minder sohbetleri ve konser Malatya Park AVM

15:00 Selahattin Taşdöğen ile Oyunculuk Atölyesi İnönü Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

17:00 Minder Sohbetleri Ayhan Taş Malatya Park AVM

20:00 Gedik Park Film Gösterimi: Meteler Yeşilyurt Gedik Park

20:00 Kongre kültür Merkezi film gösterimi: Deliler Kongre Kültür Merkezi



17 Kasım Pazar



10:30 Görme ve İşitme Engelli Çocuklar Film Gösterimi: Küçük Prens Malatya Park Otel / Hitit Salon

13:00 Görme ve İşitme Engelli Yetişkin Film Gösterimi: Madam Paradise Malatya Park Otel / Hitit Salon

13:30 Belki Köye Bir Film Gelir (Darende): Hilal-i Ahmer- Hanımlar Merkezi Darende

13:30 Belki Köye Bir Film Gelir (Akçadağ): Çanakkale 1915 Akçadağ

13:30 Ümit Acar ile Oyunculuk Atölyesi Sanat Sokağı / Sanat Merkezi

15:00 Marian Tutui ile Balkan Sinemasının Dünyaya Etkisi Master Class / Malatya Park Otel

15:00 Selahattin Taşdöğen ile Oyunculuk Atölyesi İnönü Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

15:00 Bedensel Engelli Çocuk Film Gösterimi: Head Over Hooves Malatya Park Otel / Hitit Salon

16:00 Minder Sohbetleri Nilay Toprak Malatya Park AVM

19:00 Minder Sohbetleri (Ümit Acar, Selahattin Taşdöğen) Malatya Park AVM

19:30 Gedik Park Film Gösterimi: Deliler Yeşilyurt Gedik Park



18 Kasım Pazartesi



10:30 Görme ve İşitme Engelli Çocuk Film Gösterimi: Robinson Crusoe Malatya Park / Hitit Salonu

11:00 Mustafa Presheva ile Filmde kurgu İnönü Üniversitesi / İletişim Fakültesi

12:00 Yüksel Arıcı İle Oyunculuk Atölyesi Sanat Sokağı / Sanat Merkez

13:00 Görme ve İşitme Engelli Yetişkinlere Film Gösterimi: Gözümün Nuru Malatya Park Otel

13:00 Ronald L. Carr Yapım Üzerine Master Class Malatya Park Otel

13:30 Aydın Sayman İle Yönetmenlik Atölyesi İnönü Üniversitesi

13:30 Belki Köye Bir Film Gelir (Hekimhan): Çanakkale 1915 Hekimhan

13:30 Belki Köye Bir Film Gelir (Yazıhan): Dedemin Sırrı Yazıhan

14:00 Haluk Piyes Konferans ‘’Şiddet ve Bağımlılığa Sıfır Tolerans’’ Sanat Merkezi

15:00 Master Class: Derviş Zaim Malatya Park Otel

15:00 Bedensel Engelli Yetişkinlere Film Gösterimi: Kızım ve Ben Malatya Park / Hitit Salonu

15:30 Gürhan Özçiftçi ile Senaryo Atölyesi İnönü Üniversitesi

18:30 Minder Sohbetleri Haluk Piyes Malatya Park AVM



19 Kasım Salı



10:30 Görüntü Yönetmenliği Atölyesi: Feza Çaldıran İnönü Üniversitesi

10:30 Samet Önder Kök ile Film de Ses Tasarım İnönü Üniversitesi / Güzel Sanatlar Fakültesi

11:00 Müfit Can Saçıntı ile Senaryo Atölyesi Malatya Sanat Sokağı /Sanat Merkezi

12:30 Saki Çimen ile Film Müzikleri Atölyesi İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

14:00 Haluk Piyes Konferans ‘’Şiddet ve Bağımlılığa Sıfır Tolerans’’ İnönü Üniversitesi / Kütüphane Seminer Salonu

14:30 Eser Yenenler ile Söyleşi Sabancı Kültür Merkezi

15:00 Haydar Satıl ile Film Yapım pazarlama atölyesi İnönü Üniversitesi

19:00 Kırmızı Halı Geçiş Töreni Kongre Kültür Merkezi

20:00 Festival Kapanış Töreni Kongre Kültür Merkezi


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin