Mahkemeden hemşire eşini öldüren erkeğe 'tahrik ve iyi hal' indirimi ile 16 yıl 8 ay hapis

Isparta'nın Eğirdir ilçesinde eşi hemşire Selver Bulut'u öldüren, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılananMustafa Bulut'a mahkemeden 'haksız tahrik ve iyi hal' indirimiyle 16 yıl 8 ay hapis cezası.

Google Haberlere Abone ol
Mahkemeden hemşire eşini öldüren erkeğe  'tahrik ve iyi hal' indirimi ile 16 yıl 8 ay hapis

Olay, 11 Aralık 2022'de, saat 04.30 sıralarında Sekibağ Mahallesi'nde meydana geldi. Evde çıkan tartışmada Mustafa Bulut, 29 yıllık eşi hemşire Selver Bulut'u başından tüfekle vurup, öldürdü. Gözaltına alınıp, tutuklanan Mustafa Bulut hakkında 'kadına, eşe karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı. Bulut'un, Isparta 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın karar duruşması görüldü. Duruşmaya sanık ve avukatı dışında hiç kimse katılmadı.

Sanık Mustafa Bulut duruşma öncesi el yazısı ile hazırladığı 8 sayfalık savunmasını mahkeme heyetine sundu. Son sayfada cinayet gecesi eşi Selver Bulut ile aralarında geçen konuşmanın kendisini tahrik ettiğini ve önceden kararlaştırdıkları gibi intihar etmek gayesi ile harekete geçtiğini belirten sanık Mustafa Bulut, son sayfada yazılı itirafı ise mahkeme heyetinden başkasına açıklamadı.

MAHKEME TELEFONDAKİ KİŞİLERİ SORDU

Mahkeme başkanı yazılı savunmayı okuduktan sonra sanığa, "Eşinin ilişkisi olduğu öne sürülen ve telefon kayıtlarında belirlenen 6 kişi var. Bu isimleri tanıyor musun?" diye sorarak kayıtlarda bulunan 6 kişinin ismini sordu. Sanık, "Hiçbirini tanımıyorum" cevabını verdi.

 

Mahkeme heyeti, Mustafa Bulut'a önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi. Sanığın eylemini haksız tahrik altında işlediği, bu nedenle cezasının 20 yıla indirildiğini açıklayan mahkeme heyeti, sanığın iyi halinin göz önünde bulundurularak cezasında indirim uygulandığını, neticede 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin