Lütfü Savaş: Enkaz altında kalanlar var

Hatay'da meydana gelen peş peşe iki deprem sonrasında tv100 canlı yayınına bağlanan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yıkılan binaların olduğunu ve enkaz altında kalan insanların olduğunu açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Lütfü Savaş: Enkaz altında kalanlar var

Hatay'da meydana gelen 6.4 ve 5.8'lik depremlerin ardından Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş bazı binaların yıkıldığını belirterek "Enkaz altında kalanlar var" dedi.

Depremin olduğu dakikalarda tv100'de Erdoğan Aktaş ile Eşit ağırlık programına telefonla bağlanan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş şöyle konuştu:

3 tane deprem yaşadık. 6.4 bayağı sürdü, bayağı salladı. Ondan sonra Samandağ'da, Defne'nin, Antakya'nın belli mahallelerinde yıkılan binaların olduğu, bazı binaların altında insanların olduğu ihbarları geldi AFAD'a. Bir köprünün zarar gördüğü konuşuluyor. Hasar görmüş binalarda yıkım ihbarları vardı. Evleri taşıyıcı şirket elemanların bina altında kaldığı ifade ediliyor. Özellikle Defne'de daha önce zarar gören birkaç binanın yıkıldığı ihbarları geliyor. AFAD 'deniz sahilinden uzaklaşın, 50 cm'lik deniz yükselmesi olabilir' diye uyarı yaptı. Ama bize gelen şu ana kadar deniz yüksekliğiyle ilgili bilgi yok. Enkazlarda bir şey yok. Enkazların yanındaki bazı apartmanlar yıkıldı. Maalesef enkaz altında kalanlar olduğuna dair ihbarlar geliyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin