Lisede akıl almaz zorbalık! Okulda akran zorbalığının görüntüleri ortaya çıktı! Arkadaşlarını tekme tokat dövüp, zorla oyun oynattılar!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir lisede öğrenciler, sınıf arkadaşlarını tokat ve tekme atıp döverken, bir yandan da ortalarına alıp zorla oyun oynattı. Olay yarat o görüntülerin yayılmasının ardından olaya karışan 10 öğrenci için uzaklaştırma cezası verildi. 4 öğrenci de gözaltında.

Google Haberlere Abone ol
Lisede akıl almaz zorbalık! Okulda akran zorbalığının görüntüleri ortaya çıktı! Arkadaşlarını tekme tokat dövüp, zorla oyun oynattılar!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Ereğli Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenciler, sınıf arkadaşları N.G.'yi tokat ve tekme atıp döverken, bir yandan da ortalarına alıp zorla oyun oynattı.

Olay, Ereğli Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde meydana geldi.

Lisede çekilen görüntülerde 11’inci sınıf öğrencisi N.G. sınıftaki arkadaşları tarafından darbedildi.

Görüntülerde N.G.’yi aralarına alan öğrenciler tekme ve tokat vurarak darbetti. Bir öğrenci ise N.G.’nin başını ard arda beyaz tahtaya vurdu. Baskı uygulanan N.G.’ye zorla şınav çektirildi. Ortalarına alan öğrenciler oynaması konusunda da N.G.'ye baskı yaptı.

Çekilen görüntülerin yayılmasından sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü durumu polise bildirirken, okul yönetimi de disiplin işlemi başlattı.

Ayrıca, Ereğli Kaymakamlığı konuya ilişkin inceleme ve soruşturma başlattı.

10 GÜN UZAKLAŞTIRMA CEZASI VERİLDİ, İFADEYE ÇAĞRILACAKLAR

Olaya karışan ve görüntüleri kayda alan 10 öğrenciye, okul idaresince uzaklaştırma cezası verildi.

Ceza alan 10 öğrenciden 4'ü için de gözaltı kararı verildi. Sağlık kontrolünden geçirilen 4 öğrenci ifadeleri alınmak üzere Çocuk Şube Büro Amirliği'ne götürüldü. 

İşte o görüntüler...

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin