Leo Dubois'e yaptığı faul tartışmalara yol açmıştı. Ahmet Oğuz'dan çok konuşulacak kırmızı kart itirafı: Pozisyonu izledikten sonra...

Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında sahasında lider Galatasaray'ı deviren Konyaspor'da büyük bir sevinç yaşanırken, tartışmalara yol açan pozisyonun baş aktörü Ahmet Oğuz maçtan sonra çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Leo Dubois'e yaptığı faul tartışmalara yol açmıştı. Ahmet Oğuz'dan çok konuşulacak kırmızı kart itirafı: Pozisyonu izledikten sonra...

Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında Konyaspor sahasında ağırladığı lider Galatasaray'ı Soner Dikmen ve Oğılcan Ülgün'ün golleriyle mağlup ederek uzun süren galibiyet hasretine son vermişti.

Konyaspor-Galatasaray karşılaşmasının 15. dakikasında Konyasporlu Ahmet Oğuz, Galatasaraylı Leo Dubois'e sert bir müdahalede bulundu. Pozisyonun devamında Mahir Emreli, Kerem Aktürkoğlu'na yaptığı faul gerekçesiyle sarı kart görürken hakem Zorbay Küçük bir önceki pozisyonda Ahmet Oğuz'a Dubois'e yaptığı faul gerekçesiyle sarı kart verdi. Ahmet Oğuz'un Dubois'e yaptığı hareket büyük tartışma yarattı.

GALATASARAY CEPHESİNDEN BÜYÜK TEPKİ

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk maç sonunda yaptığı açıklamada maçın hakemi Zorbay Küçük'e tepki gösterdi. Buruk, ''İki tane kırmızı kart pozisyonu vardı. Birine VAR'dan uyarı gelmedi, Dubois'nın ayağına basılması. Diğeri de Ahmet Oğuz'un pozisyonu. Zorbay Küçük'ün maça etkisi olarak, göstermediği iki kırmızı kartı söyleyebilirim'' dedi.

AHMET OĞUZ'DAN KIRMIZI KART İTİRAFI

Konyasporlu isim Ahmet Oğuz, Leo Dubois ile girdiği pozisyonu televizyondan tekrar izlediğini belirterek, ''Ben maçtan sonra bir açıklama yaptım. 'Her pozisyona kırmızı kart verilse futbol oynanmaz.' diye ama pozisyonu izledikten sonra insanlar da hak vermiyor değilim aslında. Ben de izledikten sonra üzüldüm aslında. Yani kırmızı kart olabilirmiş. Biliyorsunuz, futbolun içinde reaksiyonlar oluyor. Sarı karta bile itiraz etmişim ben. Kırmızı da olabilirmiş yani, verse de bir şey diyemezmişim. Olabilir, kırmızı olabilirmiş. Verse bir şey diyemezmişim. Onu diyorum sadece'' ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin