'Kurtlar Vadisi Pusu' hangi kanala geçiyor?

Ali Eyüboğlu, dizinin transfer olacağı kanalı yazdı.

Google Haberlere Abone ol
'Kurtlar Vadisi Pusu' hangi kanala geçiyor?

Ali Eyüboğlu, Milliyet Cadde ekinden Milliyet gazetesine geçti. Eyüboğlu pazartesi, çarşamba ve cuma günleri Milliyet gazetesindeki köşesinde okuyucuyla buluşacak. Eyüboğlu Milliyet'teki ilk köşe yazısında bugün, atv'de reyting rekorları kıran 'Kurtlar Vadisi Pusu' dizisinin 'doğduğu kanal' olan Show TV'ye geçeceğini okuyucuyla paylaştı. Köşe yazısı şu şekilde:"‘Kurtlar’ doğduğu kanala dönüyor...2003 yılında Show TV’de başladı ekran macerası...  “Kurtlar Vadisi”ydi o yıllarda adı...

Üçüncü sezonda Kanal D’ye geçti...

Sonra yine Show TV...

Ancak Pana Film’in “Kurtlar Vadisi Terör” projesi askerin ve RTÜK’ün baskısıyla başlamadan bitince bu kez adı “Kurtlar Vadisi Pusu” oldu...

Ardından Star TV, atv, TNT, 2012’de yine atv...

10. yılda 7 kez kanal değiştiren “Kurtlar Vadisi Pusu”, halen en yüksek reyting alan tek dizi...

Dizinin reyting ortalaması 15 civarında...

7.5 milyon izleyici demektir bu...

“Kurtlar Vadisi Pusu”nun yapım şirketi Pana Film’le atv arasında 35 bölümlük anlaşma var...

15 bölüm yayınlandı, geriye 20 bölüm kaldı.

Buna göre beş ay daha atv’de “Kurtlar Vadisi Pusu”...

Ancak geride bıraktığımız günlerde ilginç bir gelişme oldu.

“Kurtlar Vadisi Pusu”nun bölümü 1.100.000 TL.

Pana Film, kısa bir süre önce atv ödemeleri aksatınca, “Şu tarihe kadar paramızı ödemezseniz, sözleşmemizi tek taraflı feshedeceğiz” diye ihtarname çekti.

Pana Film’le atv arasındaki sorunu bilen Show TV yönetimi “Kurtlar Vadisi Pusu”yu transfer için harekete geçince, kanal haftalardır ödemediği 7 milyon civarındaki parayı anında ödedi.

Böylece atv, “Kurtlar Vadisi Pusu”nun Show TV’ye transferini “son dakika”da önledi.

Ancak aldığım bilgiye göre Pana Film’le atv arasındaki sözleşmede Şaşmaz ailesinin Ahmet Çalık’la olan özel hukuku nedeniyle, şöyle bir madde daha var:

“Bu sözleşme Pana Film’le Çalık Medya arasındadır. Sahibi değiştiğinde yapımcı, kanalla çalışmama hakkına sahiptir.”

Yaşadığı reyting sorununa köklü çözümler arayan Show TV, “Kurtlar Vadisi Pusu”yu transfer etmekte kararlı. “Kurtlar Vadisi Pusu”nun yapımcıları da dizinin doğduğu kanala geçmeye niyetli.

Pana Film, “Kurtlar Vadisi Pusu”yu Show TV’ye geçirme kararını, atv’nin sahip değiştirmesini dayanak göstererek mi veya kanalın ödemelerini aksatması halinde mi verecek ya da yoksa sezon sonunu mu bekleyecek, bunu zaman gösterecek."Köşe yazısının tamamını okumak için tıklayınız.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin