Kurtlar bedavadan dolar mı topluyor? Dolar ve euro yerlerde sürünüyor, ekonomist Selçuk Geçer'den bomba dolar açıklaması geldi. Ne olacak bu dolara sorusunu cevapladı: Bekleyin görün

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pazartesi günü açıkladığı yeni ekonomik tedbirler öncesinde 18 lirayı gören dolar kuru bugün 11 liranın altına geriledi. Euro ise 12 liranın üstünde. Vatandalar şimdi doların ve euronun daha ne kadar düşeceğini merak ediyor. Dolar ile ilgili çok çarpıcı açıklamalar ve tahminler yapan ekonomist Selçuk Geçer, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı ve dolar ile ilgili tahminlerde bulundu. Geçer'in en dikkat çekici açıklaması ise "Kurtlar bedavadan dolar topluyor" oldu.

Google Haberlere Abone ol
Kurtlar bedavadan dolar mı topluyor? Dolar ve euro yerlerde sürünüyor, ekonomist Selçuk Geçer'den bomba dolar açıklaması geldi. Ne olacak bu dolara sorusunu cevapladı: Bekleyin görün

Dolar ve Euro’da yaşanan değişimler vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Hızlı bir şekilde değer kaybeden Dolar, bugün 10,50 seviyesinin altına geriledi. En düşük 10,30 seviyesini gören Dolar’ın ardından, Euro da 11,70’e kadar geriledi.

Dolar/TL kuru peş peşe gelen fazi indirimi kararları, enflasyonda gözlemlenen ve her ay artan yükseliş, ABD Merkez Bankası'nın sıkı para politikasına geçmesi ve yeni yılda faiz artırımına gitme sinyalleriyle birlikte rekor üzerine rekor kırdı.

Serbest piyasada dolar duru 20 Aralık Pazartesi günü 18 lirayı aşarak zirveye ulaştı.

Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ekonomiye ve TL'ye destek planın açıklanması sonrası ise dolar TL kuru adeta çakıldı. Planın özetinde ise TL mevduatlarında yaşanabilecek kur farkının kamu tarafından ödenecek olması yer aldı.

Ardından dolar ve euro hızlı bir düşüşle geriledi.

DOLAR NE KADAR?

Güne 12,2086 ile başlayan Amerikan Doları, bugün itibarıyla %15,49 azalışla 10,3013 liradan işlem görüyor. Dün en düşük 12,0745, en yüksek 12,7919 seviyelerini gören Amerikan Doları, günü 12,1889 seviyesinde kapattı.
 
EURO NE KADAR?

Güne 13,8714 ile başlayan Euro, bugün itibarıyla %15,40 azalışla 11,7083 liradan işlem görüyor. Dün en düşük 13,6023, en yüksek 14,8602 seviyelerini gören Euro, günü 13,8423 seviyesinde kapattı.

 
STERLİN NE KADAR?

Güne 16,3406 ile başlayan İngiliz Sterlini, bugün itibarıyla %14,87 azalışla 13,8901 liradan işlem görüyor. Dün en düşük 16,0364, en yüksek 17,0311 seviyelerini gören İngiliz Sterlini, günü 16,3173 seviyesinde kapattı.

PEKİ DOLAR KURU NE OLACAK? NEREYE KADAR DÜŞECEK?

Dolar ile ilgili çok çarpıcı tahminlerde bulunan ekonomist Selçuk Geçer, sosyal medya üzerinden doların durumuyla ilgili flaş açıklamalar yaptı.

Geçer ilk olarak bugün, "Ne olacak bu dolar diye soranlara... BEKLEYİN GÖRÜN" paylaşımında bulundu.

Geçer daha sonraki tweetinde Faik öztrak'ın bir paylaşımını alıntılayarak, "VAY YAVRUM VAY... Dolar bitince, enflasyon gelince, borçlar kapıya dayanınca ne olacak? DOLAR DÜŞTÜ EYLE Mİ?" yanıtını verdi.

Selçuk Geçer'in daha sonraki paylaşımları ise şöyle oldu:

Dolar nasıl düştü diyenlere, küçük bir matematik hesabı. Dolar sadece bir saat 18 gördü ve rezervler çarçur edilerek 12 ye düşürüldü. Diğer taraftan dolar sene başında 6 liraydı bu gün 12 lira. NASIL DÜŞÜŞ LA BU ?

Dolar daha düşer mi? Düşse ne olacak KURTLAR sabırla bedavadan dolar topluyor. Datlı datlı yemenin, acı acı çıkarması olur derler...

A aaaa !!! CDS 623 olmuş... DÜNYA BİZİ KISKANIYO !!!

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin