Kurbanlık satışları başladı. İzmir'deki kurban pazarında 1.2 tonluk 'Toros Kaplanı' 67 bin liraya satıldı

Kurban Bayramı öncesi kurbanlık satışları da hız kazandı. İzmir Gaziemir'de kurulan kurban pazarında Adana'dan getirilen ve 1 ton 250 kilogram ağırlığındaki 'Toros Kaplanı' isimli boğa tam 67 bin liraya satıldı.

Google Haberlere Abone ol
Kurbanlık satışları başladı. İzmir'deki kurban pazarında 1.2 tonluk 'Toros Kaplanı' 67 bin liraya satıldı

Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile İzmir'de kurulan hayvan pazarlarına, özellikle doğu illerinden kurbanlıklar getirildi. Dişi sığırlar 12 bin liradan başlayarak 35 bin liraya kadar, boğalar ise ortalama 30 ila 67 bin lira arasında alıcı buluyor. Küçükbaş hayvanlar ise 2 bin 500 ila 7 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Satıcılar, birçok kurbanlığın satıldığını belirterek alıcıları hızlı olmaları yönünde uyardı.

ŞAMPİYON BOĞA SATILDI

Gaziemir ilçesinde kurulan hayvan pazarına getirilen 1 ton 250 kilogram ağırlığındaki boğa ise en büyük kurbanlık oldu. Adana'dan getirildiği için 'Toros Kaplanı' adı verilen boğanın sahibi Ramazan Dağgül, "Besi yemi, yonca ve arpa ile besledik. Şampiyon boğamızı 70 yaşındaki Ömer Kılınç'a sattık. Mutluyuz, 67 bin liraya alıcı buldu. Başka da hayvanım kalmadı. Alan hayrını görsün" dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin