Kraliçe Elizabeth'in, West Ham United taraftarı olduğu ortaya çıktı

8 Eylül'de hayata gözlerini yuman ve ölümü İngiltere'yi yasa boğan Kraliçe 2. Elizabeth'in sempatizanı olduğu kulübün West Ham olduğu açıklandı.

Google Haberlere Abone ol
Kraliçe Elizabeth'in, West Ham United taraftarı olduğu ortaya çıktı

Kraliçe 2. Elizabeth, 8 Eylül'de 96 yaşında hayatını kaybetti. Arsenal, Chelsea ve West Ham, İngiliz Kraliyet Ailesi ile en çok anılan kulüplerdi.

Kraliçe 2. Elizabeth'in hayata gözlerini yummasıyla birlikte İngiliz futbol dünyası sosyal medya hesaplarını kararttı ve taziye mesajları yayınladı.

3. CHARLES'IN GÖNLÜ BURNLEY'DE

Kraliyet ailesi ve futbol yeniden gündeme geldi. Goal Türkiye'de yer alan habere göre; 2012 yılında, Kral 3. Charles'ın, bir hayır işi organizasyonunda Burnley taraftarı olduğu ortaya çıktı. Kulübü neden desteklediği sorulduğunda Charles'ın yanıtı şu oldu: "Burnley çok zorlu zamanlardan geçti ve dünyanın bu bölgesinde yenilenmenin ve öz güveni artırmanın yollarını bulmaya çalışıyorum." Burnley daha sonra Kral 3. Charles'a sezonluk VIP bilet verdi.

PRENS ASTON VİLLA TARAFTARI

Cambridge dükü Prens William, Kraliyet Ailesi'nde futbolla en çok ilişkilendirilen üyelerden biri. Bir Aston Villa taraftarı olan Prens William, küçüklüğünden beri bordo-mavili takımın birçok maçını tribünden takip etti. 2006 yılında FA başkanı olan William, İngiltere milli takımıyla bağlantıları olan St George's Park milli futbol merkezini açtı. Cambridge düşesi Kate Middleton Chelsea taraftarı. Katıldığı bir etkinlikte Maviler'e gönül verdiğini duyurmuştu.

ELİZABETH, WEST HAM UNİTED TARAFTARIYDI

Diğer Kraliyet Ailesi üyelerinin aksine, Kraliçe 2. Elizabeth'in hangi takımı desteklediği kamuya açıklanmadı. West Ham sempatizanı olduğuna dair söylentiler yayıldı. The Mirror tarafından 2009'da yapılan bir haberde; Kraliçe, bir aile üyesinin ona Millwall taraftarı olduğunu söylemesinin üzerine kendisinin de bir West Ham taraftarı olduğunu açıkladı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin