Koronavirüs yakalanan Mahsun Kırmızıgül'den 'aşı' tavsiyesi

Ailesi ile birlikte ABD'ye seyahet edecek olan Mahsun Kırmızıgül ve kızı Lavin'in koronavirüs test sonuçları pozitif çıkınca karantinaya alınmıştı. Koronavirüsü hafif geçirdiğini dile getiren Mahsun Kırmızın "aşı" tavsiyesinde bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Koronavirüs yakalanan Mahsun Kırmızıgül'den 'aşı' tavsiyesi

Koronavirüs'e yakalandığını ve 2 doz aşı sayesinde hastalığı hafif geçirdiğini paylaşan oyuncu ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül, "Aşı önemli" dedi.

Kırmızıgül'ün Twitter'dan yaptığı paylaşım şöyle:

"Maalesef ben ve 5 yaşındaki kızım Corona olduk. 2 doz Biontech aşısı olmasaydım inanın hastalığı çok ağır geçirebilirdim. Ama o aşı sayesinde Korona'yı ayakta atlattım. Kızımla testimizin sonuçları negatif çıktı. Arayan soran tüm dostlara teşekkür ederim. Aşılanmak önemli."

İşte o paylaşım:

 Koronavirüs yakalanan Mahsun Kırmızıgül'den 'aşı' tavsiyesi

AŞI PAYLAŞIMIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Mahsun Kırmızıgül, Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş'ın ölümünün ardından pandeminin başından beri süregelen aşı tartışmalarına katılmış ve Sağlık Bakanlığı'nı eleştirmişti.

Kırmızıgül, yakın dostu Alişan'a başsağlığı dilerken şöyle yazmıştı;

"Bu ülkenin yönetimi aşıları erken alabilseydi binlerce insanı kaybetmeyecektik. Sevgili Alişan’nın kardeşi Selçuk Tektaş’da aşılansaydı belki ölmeyecekti, çocukları ise yetim kalmayacaktı. Türk bilim insanlarının bulduğu aşıyı almak için önemli ülkeler anında sıraya girdiler. Aşıları aldılar ve ölümleri büyük ölçüde önlediler Ama biz o hayat kurtaran, etkili olan Biontech aşılarını almadık, ve o aşıları en geç alan ülkelerden olduk. Yazık çok yazık."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin