Koronavirüs salgınında yeni panik. Virüsün yeni alt varyantı BA.2 Yunanistan'da tespit edildi! Türkiye de tehdit altında.

Koronavirüs salgını dünya genelinde can almaya devam ediyor. Koronavirüs etkisini varyantlarla gösteriyor. Yunanistan'da Kovid-19'un Omicron varyantının alt varyantı BA.2'ye (BA.2.75.2) (Centaurus) ilk kez rastlandığı açıklandı. Yunanistan'da yeni varyantın çıkması Türkiye'nin de tehdit altında olduğunu ortaya koydu. Okulların açılması ile de veli ve öğrenciler de panik yaşıyor.

Google Haberlere Abone ol
Koronavirüs salgınında yeni panik. Virüsün yeni alt varyantı BA.2 Yunanistan'da tespit edildi! Türkiye de tehdit altında.

Yunanistan, ülkede Kovid-19'un yeni alt varyantı BA.2 tespit edildiğimi açıkladı.

Yunanistan Ulusal Kamu Sağlığı Kurumundan (EODY) yapılan açıklamaya göre, 5-11 Eylül haftasında ülkede toplam 33 bin 590 yeni vaka tespit edildi.

Böylelikle, salgının başından beri görülen vaka sayısı 4 milyon 838 bin 811'e yükseldi.

Aynı hafta Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 129 oldu. Salgının başından bu yana, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 32 bin 894'e ulaştı.

22 Temmuz – 4 Eylül tarihlerinde 664 örnekte yapılan incelemede ise bir BA.2 (BA.2.75.2) vakasına rastlandı.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki mesafenin yakın olması, turistik ziyaretler, gurbetçilerin Türkiye'ye gelirken Yunanistan'a uğraması yeni varyant konusunda Türkiye'nin de alarma geçmesi gerektiğini ortaya koydu.

Okulların açılması ile toplu taşımalardaki yoğunluk artarken sınıflardaki durum da öğrenci ve velilerde tedbirlerin artırılmasına neden oldu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin