Konut satın alarak Türk vatandaşlığına geçme tutarı değişti. Konut satın alarak Türk vatandaşı olmada değişiklik. Türk vatandaşı olmaya zam geldi

Türkiye'nin dört bir tarafında konut sıkıntısı yaşanıyor. Ev bulunamazken haliyle ev kiraları ve satılık konutlar el yakıyor. Birçok uzmana göre ise ev fiyatlarının artmasında maliyetlerin yükselmesi ve yabancılara verilen konut satın alma karşılığında verilen Türk vatandaşlığı etkili. Konut satın alarak Türk vatandaşlığına geçme tutarına bu gece itibariyle zam geldi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Google Haberlere Abone ol
Konut satın alarak Türk vatandaşlığına geçme tutarı değişti. Konut satın alarak Türk vatandaşı olmada değişiklik. Türk vatandaşı olmaya zam geldi

Yabancıların Türkiye vatandaşlığına 250 bin dolarlık gayrimenkul satın alarak hak kazanabilmesiyle ilgili tartışmalar üzerine 13 Nisan'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrasında “Vatandaşlık hakkı kazanmak için satın alınması gereken gayrimenkul bedelinin 400 bin dolara çıkarılması kararı alındı” haberleri medyaya yansımıştı.

Türkiye'den konut alan yabancılara Türk vatandaşlığı verilmesine yönelik kriterlerde değişiklik yapıldı. Söz konusu Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre, konut alarak Türk vatandaşlığına geçişte 250 bin dolar olan tutar 400 bin dolara yükseltildi. Düzenleme bir ay sonra yürürlüğe girecek.

İşte Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayımlanan o karar:

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin