Konseri iptal edilen Melek Mosso Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nde konuştu: Özgürce konuşabildiğimiz günlerin hayalini kuruyorum

Isparta'da konseri iptal edilen şarkıcı Melek Mosso, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nde sahneye çıktı. Yaklaşık 15 bin kişiye konser veren Mosso içini döktü. Mosso, "Bir gün özgürce giyinebildiğimiz. Özgürce konuşabildiğimiz, saçımızın şekliyle vücudumuzun rengiyle, kahkahamızla, üslubumuzla, kurduğumuz cümlelerle, bizle, varlığımızla, hayatta bütün olacağımız günlerin hayalini kuruyorum." dedi.

Google Haberlere Abone ol
Konseri iptal edilen Melek Mosso Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nde konuştu: Özgürce konuşabildiğimiz günlerin hayalini kuruyorum

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında sahneye çıkan Melek Mosso dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Melek Mosso şunları söyledi:

“Bir gün özgürce giyinebildiğimiz. Özgürce konuşabildiğimiz, saçımızın şekliyle vücudumuzun rengiyle, kahkahamızla, üslubumuzla, kurduğumuz cümlelerle, bizle, varlığımızla, hayatta bütün olacağımız günlerin hayalini kuruyorum. Bu hayali istemekten onun için şarkı söylemekten konuşmaktan asla ve asla vazgeçmiyorum. Her şeyin çekirdekte başladığına inanıyorum burada kadın erkek değil insan olarak konuşuyorum. Lütfen babam, abim, kardeşim, amcam, dayım, sevgilim, kuzenim, kankam diye ayırt etmeyin. Bir el bir ses yükseliyorsa, kadınıyla erkeğiyle onun önünde durun. Ve bizimle birlikte yeri geldiğinde yürüyün dostlar. Biz kızlar zaten bu dünyada hakkımızı sürekli savunmak zorunda bırakıldık. Maalesef bütün dünyada böyle. Arkamızda durmanıza hiç gerek yok. Biz taş gibi yürüyoruz yanımızda durun yeter.”

İşte o konuşma:

NE OLMUŞTU

Şarkıcı Melek Mosso'nun 3 Haziran'da Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında bir konser vereceği duyurulmuştu.

Isparta Belediyesi tarafından da duyurusu yapılan konsere, bazı yerel sivil toplum örgütleri tarafından karşı çıkılması üzerine iptal edildiği açıklanmıştı.

Sosyal medyada gündem olan Melek Mosso konserleri hakkında alınan iptal kararları sonrası kamuoyunda büyük tepki oluşmuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin