Klinik Psikolog Nilgün Saltaş açıkladı: Aldatmak genetik mi? Araştırma sonuçlarına göre aldatma babadan oğula geçiyor. İki adet AVPRİA 334 adlı gene sahip olan erkekler...

Medyatava TV Gündem programında Ceylin Çağatay'ın sorularını yanıtlayan Klinik Psikolog Nilgün Saltaş dikkat çekici bir araştırmayı masaya yatırdı. Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar ışığında ortaya ilginç bir soru çıkıyor, aldatmak gerçekten genetik kodla aktarılıyor olabilir mi? Araştırma verilerini değerlendiren Saltaş aldatan insanların davranışları hakkında da ipuçları verdi.

Google Haberlere Abone ol
Medyatava Özel Klinik Psikolog Nilgün Saltaş açıkladı: Aldatmak genetik mi? Araştırma sonuçlarına göre aldatma babadan oğula geçiyor. İki adet AVPRİA 334 adlı gene sahip olan erkekler...

Medyatava TV Gündem programında Ceylin Çağatay'ın sorularını yanıtlayan Klinik Psikolog Nilgün Saltaş son derece ilginç bir araştırma konusu olan aldatma ve gen aktarımı konusunu masaya yatırdı. Bilim insanlarının yaptığı çeşitli araştırmalara göre babası annesini aldatmış erkek çocuklarının ileride eşlerini aldatma ihtimali de artıyor. 

Stokholm'deki Karolinska Enstitüsü tarafından yürütülen araştırmada, en 5 yıldır evli olan çiftlerin ilişki dinamikleri incelendi. Yapılan incelemede son bir yıl içinde ayrılıp ayrılmadıkları ya da büyük bir evlilik krizi atlatıp atlatmadıkları soruldu. Araştırmanın sonuçlarına göre AVPRİA 334 isimli bu genden iki tane sahip olan erkeklerin diğerlerine oranla evliliklerinde çok daha fazla kriz yaşadığı ve partnerlerine bağlılık konusunda zayıf oldukları ortaya çıktı.

Araştırma verilerini değerlendiren Saltaş aldatan insanların davranışları hakkında da ipuçları verdi. İşte o açıklama:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin