Kısmi seferberlik ilan edildi, Ruslar Antalya'ya akın etti! Seferler doldu taştı. Biletler 70 bin TL'ye çıktı

Ukrayna ile devam eden savaş sürecinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kısmi seferberlik ilan edildiğini açıklamasının ardından ülkeden ayrılanların en çok tercih ettiği kentlerin başında Antalya geliyor.

Google Haberlere Abone ol
Kısmi seferberlik ilan edildi, Ruslar Antalya'ya akın etti! Seferler doldu taştı. Biletler 70 bin TL'ye çıktı

Kısmi seferberlik ilanının ardından başka ülkelere gitmek isteyen Rusların en çok tercih ettiği illerin başında Antalya geliyor. Tamamen dolan havayolu şirketlerinindeki bilet fiyatları 70 bin TL'ye kadar yükseldi.

Türk Hava Yolları'nın Moskova başta olmak üzere bu ülkeye neredeyse tüm seferleri dolarken, diğer hava yolu şirketlerinde de yer kalmadığı belirtiliyor.

ASKERE ELVERİŞLİ ERKEKLERE BİLET YASAĞI
Rusya'dan Antalya'ya turist getiren tur operatörlerinin yetkilileri, 18- 65 yaş arası askere elverişli kapsamdaki erkeklere bazı Rus hava yolu firmalarının bilet satış yasağı getirdiğini kaydetti.

T24'ün haberine göre bilet fiyatlarının yoğun talebe bağlı ciddi arttığını aktaran tur operatörü firmaları yetkilileri, Türk Hava Yolları'na ait uçuşlarda Antalya'ya tek gidiş bilet fiyatının 70 bin TL'yi bulduğunu, birçok uçuş firmasında da 40-50 bin TL bandında olduğunu, ancak yer bulmanın neredeyse imkansız olduğunu kaydetti.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin