Kırmızı ışıkta geçti: Ceza beklerken eğitim aldı! Samsun'da trafik cezaları için yeni yöntem

Samsun Bafra'da kırmızı ışıkta geçtiği tespit edilen bir sürücü Emniyet Müdürlüğü'ne davet edildi. Sürücüye ceza yazılmadı. Kırmızı ışığın önemiyle ilgili eğitim verildi.

Google Haberlere Abone ol
Kırmızı ışıkta geçti: Ceza beklerken eğitim aldı! Samsun'da trafik cezaları için yeni yöntem

Samsun'un Bafra ilçesinde kırmızı ışık ihlali yapan bir sürücüye para cezasının yerine trafik kurallarının önemiyle ilgili eğitim verildi.

Trafik Denetleme Büro Amirliğinde görevli polis memuru Mustafa Karaca, ilçe merkezinde kırmızı ışık ihlali yaptığını gördüğü bir aracın plakasından sürücüye ulaşarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne davet etti.

Sürücüye para cezası yazmak yerine eğitim veren Karaca, trafik sinyalizasyon ve kavşak fotoğraflarını göstererek, "Kırmızı ışıkta durulur, sarıda hazırlanılır, yeşilde de geçilir. Bunlara uymamız gerekiyor. Aksi takdirde sonu ölümle neticelenebilecek kazalar yaşanabilir." ifadesini kullandı.

Karaca, eğitimin önemli olduğunu vurgulayarak, "Trafik kurallarına uymak hayat kurtarır. Sürücüler daha dikkatli olursa trafik kazaları azalacaktır. Bu uygulamada ceza yazmak yerine eğitimi ön plana çıkarttık. Amacımız, farkındalık oluşturmak. Bu nedenle bu sürücüye bu sefer kırmızı ışık ihlalinden para cezası yazmadık." açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin