Kiradan çıkmayan kadını bıçakladılar. Seni öldürmeyeceğim ama sakat bırakacağım dediler

Ankara'daki evinden fahiş kira zammı nedeniyle başka bir apartmanın kapıcı dairesine taşınan kadının hayatı kabusa döndü. Kira karşılığında apartmanın bakım işleri yapacağına yönelik anlaşan kadından, site içindeki diğer iki apartmanla ve çevre işleriyle de ilgilenmesi istendi. Duruma karşı çıkan kadın bıçaklandı.

Google Haberlere Abone ol
Kiradan çıkmayan kadını bıçakladılar. Seni öldürmeyeceğim ama sakat bırakacağım dediler

Ankara'da yaşayan Sırma Kara (55), ev sahibinin bin 500 TL'lik kirayı 8 bin TL'ye çıkarmasıyla taşınmak zorunda kaldı.

Ev sahibinin ayarladığı başka apartmanın kapıcı dairesine taşındı ve kızıyla burada yaşamaya başladı. Apartmanın bakım işleri karşılığında kira ödemeyeceğini zanneden Kara'ya site yönetici iddiaya göre diğer iki apartmanın ve sitenin çevre işleriyle de ilgilenmesini söyledi.

Bunun üzerine R.S. ile sitedeki arkadaşlarının baskısıyla karşılan Kara, sürekli tehdit ve hakarete uğradığını söyledi. Zorla yerleştirildiği evden çıkarılmak istendiğini belirten Kara, elektriğin ve suyun kasıtlı olarak kesildiğini belirtti. 

"ESKİ EV SAHİBİN BADANA YAPACAĞINI SÖYLEYEREK 5 BİN 500 LİRAMI ALDI"

Yaşadığı zorlu süreçle ilgili konuşan Kara, "Büyükşehir Belediyesindeki işimden ayrıldım. Üç, dört ay işsiz kalınca ev sahibim bana, 'Size bir kapıcı dairesi bulayım. O binanın temizliğini yaparsınız. Kira da ödemezsiniz' dedi. Ben de kabul ettim ama ilk 4 ay yine aynı evimde ikamet ettim. Ardından da beni buraya getirttiler. Bana 'bin liralık bir nakliye ücreti ile seni getireceğiz' dediler ama 4 bin liramı aldılar. Eski ev sahibim badana yapacağını söyleyerek 5 bin 500 liramı aldı. Bin lira da yakıt parası alıp, üzerine de eve ilk taşındığımda verdiğim kaporamı vermediler" ifadelerini kullandı.

"SÜREKLİ İŞİMDEN ATMAKLA TEHDİT ETTİ"

Tehdit ve baskıya uğradığını belirten Kara, "Buraya taşındığımda eşyalarımın yarısı kırıldı. Yarısını da kendileri aldılar. Burada çalışmaya başlayınca bina yöneticisi beni sürekli işimden atmakla tehdit etti. 'Üç binaya da sen bakacaksın, bakmazsan işinden olursun, evinden atarım' dedi. Ortağıyla birlikte yarım saat bile dinlenmeme izin vermediler. Üç binanın temizliğini iki ay boyunca ben yaptım. En sonunda iki binayı bırakacağımı, tek binayla ilgileneceğimi söyledim. Yönetici sigorta parasından kar elde etmek için tek kişi çalıştırıp para çalıyordu. Yeni elemanı işe almak için üzerime insanları yolladı. Küfür, hakaret, tehdit ve dayağa maruz kaldım" dedi.

"ELEKTRİĞİMİ VE SUYUMU KESTİLER"

Evden çıkarılmak için kendisine yaşatılan zor durumlardan bahseden Kara, "En son üzerime bir kadını yolladılar. Ben de karşılık verdim. Beni 'seni öldürmeyeceğim ama sakat bırakacağım' diyerek merdivenden yuvarlayıp bıçakladı. Ben de en sonunda polise gidip şikayetçi oldum. Şu anda evimden dışarı çıkamıyorum. Korkuyorum. Elektriğimi ve suyumu kestiler. 20 gündür su yok evimde. Eşyalarımı kullanamıyorum. Şu anda çıksam sokakta kalırım. Gidecek hiçbir yerim yok. Benim paramı vermediler, sigortamı da yapmadılar. Benim yerime bana saldıran kadını işe koymak istiyorlar. İşe aldıkları diğer kişiler kapıma gelip 'buradan çıkacaksın' deyip küfür ve hakaret ettiler. Arkamdan alay edip güldüler. Komşularımın verdikleri eşyaları elimden aldılar" dedi.

"MADDİ GÜCÜM OLMADIĞI İÇİN BURADAN ÇIKAMIYORUM"

Sağlık durumunun kötü olduğunu dile getiren Kara, "Yaralandığım gün ayağımın üzerine basamadım. Gündelik hayatta zorlanıyorum. Bacağım, kolum ve sırtım çok ağrıyor. Maddi gücüm olmadığı için buradan çıkamıyorum. İş de bulamıyorum. Şu anda burada işgalci gibi oldum. Beni buraya zorla getirdiler, şimdi de çıkarmak istiyorlar. Sıkıştım kaldım burada. Psikolojik ve fiziksel olarak yıprandım. Yardım istiyorum" diye konuştu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin