Kim daha zalim zombiler mi? İnsanlar mı? The Walking Dead'en Türkiye'ye özel açıklama

Diznin oyuncularından Norman Reedus (Darly) ve Josh McDermitt (Eugene), Londra'da, Hürriyet Kelebek'e konuştu.

Google Haberlere Abone ol
Kim daha zalim zombiler mi? İnsanlar mı? The Walking Dead'en Türkiye'ye özel açıklama

Televizyonun efsane dizilerinden biri olan “The Walking Dead”, her pazartesi akşamı Türkiye’de FX kanalında ekrana geliyor. Ekip yeni sezon tanıtımını Londra’da düzenlediği basın toplantısıyla gerçekleştirdi. Türkiye’den toplantıya katılan Neslihan Akdaş, Norman Reedus ve Josh McDermitt ile bir araya gelerek diziyle ilgili tüyolar aldı.Norman Reedus (Daryl)İZLEYİCİYE VAHŞETİ

YAŞATMAMIZ GEREKİYORDU


◊ Vahşi bir dünyada hayatta kalmaya çalışan 

bir grup insan, önce zombilere karşı yaşam 

mücadelesi verdi, sonra da diğer insanlara karşı...

 Kimler daha zalim? Zombiler mi, insanlar mı?

- Dizi aslında tam da bu soruyu sorduruyor, herkes bu yüzden diziyi izlemek istiyor. Evet, insanlar da çok kötü olabiliyor.

Çok uzun süredir insanlığı tartışıyoruz dizide. Şu an en kötü karakter Negan gibi gözüküyor. Ama onun da bunun için nedeni var. Hatırlayın, önce onun lideri olduğu kurtarıcılara saldırdılar, adamlarını öldürdüler.

Bu yüzden o da kötü yüzünü gösteriyor. Negan’lı sezon daha farklı başlasaydı belki onu bu kadar kötü görmezdik. Ama yaşananlar ortada.Dizide insanlığı tartışıyoruz◊ Sizce şu ana kadar dizideki en vahşi sahne hangisiydi?

- Glenn (Steven Yeun) ve Abraham’ın (Michael Cudlitz) öldüğü sahneyi hatırladıkça hâlâ içim acıyor. Hepimiz kendimizi o kadar kaptırdık ki, sette olsaydınız siz de yaşamış gibi olurdunuz. Bu izleyiciye de geçti.

Pek çok kişiden ”Kendi dostlarımızı kaybetmiş gibi hissettik” şeklinde mesajlar aldık. Ancak izleyiciye bu vahşeti yaşatmamız gerekiyordu.

Yola çıktığımızda kimse dizinin bu kadar süreceğini tahmin etmiyordu. 7’nci sezona kadar geldik. Daha devam etmesi için bazı sahnelere mecburuz. Heyecan katılmasa izlemekten sıkılırdınız.

◊ Çok sert sahneleri olan bir dizi. Ama duygusal sahnelerle de izleyiciyi fethettiğiniz anlar oluyor. Daryl ile Carol’ın Hilltop’ta bir araya geldiği an gibi mesela...

- O sahneye kendimizi o kadar çok kaptırdık ki sette çekim sırasında hepimiz ağladık. Çok sert gözükmemiz gerekiyordu ama kendimizi tutamadık.

◊ Daryl ve Carol arasında daha da yakınlaşma olur mu?

- Aralarında bir şey başlaması için hâlâ zaman var.

The Walking Dead'in cool karakteri Darly'i canlandıran Norman Reedus, Neslihan Akdaş'ın sorularını yanıtladı.Haberin devamını okumak için:http://www.hurriyet.com.tr/dizide-insanligi-tartisiyoruz-40400284 


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin