Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıklayacağı tarihi duyurdu. Barış Yarkadaş'tan çarpıcı kulis bilgileri. Yarkadaş 29 Ekim tarihini verdi

Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı'nda tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun esas adaylık mesajını 29 Ekim günü vermeyi planladığını belirtti. Abdullah Gül'ün adaylığının CHP gündeminde olmadığını dile getiren Yarkadaş ayrıca "Millet İttifakı, HDP ve TİP’lilerin oy veremeyeceği bir adayla çıkarsa HDP iki isim üzerinde çalışma yapıyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıklayacağı tarihi duyurdu. Barış Yarkadaş'tan çarpıcı kulis bilgileri. Yarkadaş 29 Ekim tarihini verdi

tv100.com Yazarı Barış Yarkadaş, Gazeteciler Hacı Yakışıklı, Şaban Sevinç ve Fuat Uğur; Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

"Kılıçdaroğlu esas mesajını 29 Ekim günü vermeyi düşünüyor"

Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarıyla ilgili Ankara kulislerinden bilgiler aktaran tv100.com yazarı Yarkadaş "Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kafasının net olduğu ve buna göre çalışmalarını şekillendirdiği artık ortada. Kılıçdaroğlu esas mesajını 29 Ekim günü vermeyi düşünüyor. Adaylığa bir tık daha yaklaşacak. 29 Ekim günü ‘Yeniden Cumhuriyet’ sloganıyla bir yürüyüş başlatmayı düşünüyor. CHP’li yetkililer adaylığın 6’lı masadan çıkmasını istiyor. Edindiğim izlenim, Kılıçdaroğlu’nun adaylık açıklamasını 6’lı masadan uzlaşarak çıkartıp yılbaşına doğru ya da yeni yılın ilk günlerinde açıklamayı planlanıyor." dedi.

İşte o sözler:

"CHP’nin gündeminde ve ajandasında Abdullah Gül yok"

"Kemal Bey’e yakın isimlerle konuştum" diyen Yarkadaş "Abdullah Gül’e kötü haber vereyim, CHP’nin gündeminde ve ajandasında Abdullah Gül yok." ifadelerini kullandı.

"HDP iki isim üzerinde çalışma yapıyor"

Emek ve Özgürlük İttifakı kulislerinden ise Yarkadaş "Millet İttifakı, HDP’lilerin ve TİP’lilerin oy verebileceği bir aday çıkarırsa bu iki parti aday çıkartmamayı tartışıyor. Eğer Millet İttifakı, HDP ve TİP’lilerin oy veremeyeceği bir adayla çıkarsa HDP iki isim üzerinde çalışma yapıyor, kafalarına yatmayan bir aday çıkarsa bu iki isimden birini kamuoyuna deklare edecekler. Selahattin Demirtaş'ın da Kemal Bey'e uzak değil, sıcak yaklaştığını yaptığım görüşmelerden edindim." izlenimini aktardı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin