Kılıçdaroğlu'ndan 'tezkere' ile ilgili gece yarısı tweetleri

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatan tezkereye CHP "hayır" demişti. Tezkere Meclis'ten geçmişti. Kılıçdaroğlu, tezkere ile ilgili gece yarısı Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Profesyonel asker diye geçiştirdiğiniz bizim Mehmetçiğimizdir, evlatlarımızdır" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kılıçdaroğlu'ndan 'tezkere' ile ilgili gece yarısı tweetleri

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatan tezkere Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda oylanarak geçmişti. Oylamada CHP tezkereye "hayır" demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tezkere ile ilgili gece yarısı Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Kılıçdaroğlu, oğlunun askerliğini er olarak yaptığını hatırlatarak, "Beni çok rahatsız eden bir konu var; iki gündür bu meseleye girip girmeme konusunda kararsızım… Oğlumun er olarak askerlik yaptığını anlattım, Şahıs ve şürekası “Ama Suriye’ye profesyonel askerler gidecek” demeye başladılar." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu açıklamalarını şu şekilde devam etti:

Üzerine bazı kanallarda, değeri kendinden menkul bazı yorumculara propagandası da yaptırıldı. Bu korkunç bir algılama şeklidir.

Algısı bozuk şürekaya sesleniyorum: Profesyonel asker diye geçiştirdiğiniz bizim Mehmetçiğimizdir, evlatlarımızdır. Askerimiz söz konusu olunca, size önerim on düşünüp, bir yapmanızdır. Canlarımızla ilgili verdiğiniz kararları, devleti yönettiğiniz gibi vermeyin!

İşte Kılıçdaroğlu'nun o tweetleri:

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin