Kılıçdaroğlu: Aşı sıramı bekleyeceğim

Best FM’de “Sorel Dağıstanlı ile Konuşan Türkiye” programına konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, aşı açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu, aşı için sırasını bekleyeceğini kaydetti.

Google Haberlere Abone ol
Kılıçdaroğlu: Aşı sıramı bekleyeceğim

Best FM’de “Sorel Dağıstanlı ile Konuşan Türkiye” programına konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, aşı açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu programda şunları söyledi:

“Sağlık bakanı aradı, ‘tabi’ dedim, ‘gerekirse ben de refakat ederim size’ dedi, hekimler aşı olmamızı istiyorlar, ben de aşı olacağım, zamana henüz karar vermedik ama bugün yarın olacak.”

Kılıçdaroğlu, ‘bugün yarın aşı olacağım’ açıklamasının ardından yaptığı ikinci bir açıklamada ise sırasını bekleyeceğini belirterek şunları söyledi:

“Sağlık Bakanı’ndan davet geldi. Ben de vatandaş olarak sıramı bekleyeceğim. Öncelikle sağlık çalışanlarını aşı olması lazım. Onlar günün 24 saatinde çalışıyorlar. Bugün pandemide çok büyük bir tablo ortaya çıkmadıysa bunun temel nedeni bizim sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri çabadır. O nedenle sağlık çalışanlarına benim selamlarımı saygılarmı iletirseniz mutlu olurum.”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin