Kenya'da katliam gibi trafik kazası: En az 51 kişi hayatını kaybetti

Kenya'da trafik kazası meydana geldi. En az 51 kişi hayatını kaybetti, 30'dan fazla kişi yaralandı.

Google Haberlere Abone ol
Kenya'da katliam gibi trafik kazası:  En az 51 kişi hayatını kaybetti

Kenya'da son yılların en ölümcül trafik kazasında can kaybı 49'dan 51'e yükseldi.

euronews'teki habere göre ülkenin batısında cuma akşamı yaşanan kazada trafiğin yoğun olduğu bir yolda freni patladığı sanılan bir kamyon önündeki araçlara ve yol kenarında alışveriş yapan kişilere çarptı.

Kurtarma ekipleri arama çalışmalarına devam ederken Ulaştırma Bakanı Kipchumba Murkomen kaza yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Maalesef kazada 49 kişiyi kaybettik" dedi. Ölü sayısının artabileceğini de ifade eden bakan, "Arama çalışmaları yeniden başladı ve araçlardan iki ceset çıkarmak istiyoruz. Daha fazla olup olmadığını bilmiyoruz" dedi. 

Güvenlik güçlerinden bölge komiseri Abdi Hassan ise kazada 30'dan fazla kişinin yaralandığını ifade ederken kamyonun "kontrolünü kaybederek sekiz araca, birkaç motosiklet taksisine, yol kenarındaki pazar tezgahlarındaki insanlara çarptığını" söyledi.

Bölgeye yönlendirilen ambulanslar ve kurtarma görevlileri şiddetli yağmurun kurtarma operasyonlarını engellediğini belirtiyor.

Ülkenin Ulusal Ulaşım ve Güvenlik Kurumu'na göre Kenya'da geçen yıl meydana gelen trafik kazalarında 4 bin 690 kişi hayatını kaybetti.

Ocak ayında Senegal'de de bir otobüs ile kamyonun çarpışmış, yirmi kişi ölmüş, bir hafta sonra da başka bir kazada 40'tan fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Etiketler kenya kaza
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin