Kenan Evren kimin çıplak fotoğrafını yaptı? Bülent Ersoy'a sahne yasağını getiren kişinin kim olduğu belli oldu

Flash TV'de Seyhan Soylu moderatörlüğündeki Al Sana Haber'de çok ilginç açıklamalar yer aldı. Programda 12 Eylül darbesini yapan Kenan Evren'in kimin çıplak fotoğrafını yaptığı ortaya çıktı. Programda ayrıca 12 Eylül darbesinden sonra sahneye yasağı getirilen Bülent Ersoy'o o yasağı kimin getirdiği de belli oldu.

Google Haberlere Abone ol
Kenan Evren kimin çıplak fotoğrafını yaptı? Bülent Ersoy'a sahne yasağını getiren kişinin kim olduğu belli oldu

FLASH TV'de yayınlanan AL Sana Haber'in bugünkü konukları Başak Çokan, Nurettin Soydan, Bahar Candan ve Dr. İsmail Bay vardı.

Seyhan Soylu, geçmişte pek çok sosyal yardım projesinde yer aldığını ve hatta bir proje için nü poz verdiğini söylerken, bir kişi için daha nü poz verdiğini söyledi. Soylu; “Zamanında Bülent Ersoy’ a sahne yasağı getiren Kenan Evren Paşa, Seyhan Soylu’ nun nü resmimi çizmişti”  diye açıklamada bulunurken insanların zamanla düşünce ve fikirlerinin değişebileceğini söyledi.

Soylu açıklamalarına devam ederek; “Ahu Tuğba, Nurcan Sabur hep beraber Kenan Paşa ile bir akşam yemeğinde oturmuştuk. Kenan Evren Paşa ile çok kereler oturup yemek yedik. Bülent Ersoy’ un yasak konusunu ben bizzat sorduğumda ‘ Kenan Paşa bu yasak aslında benim bilgim dışında gelişti. O tarihte herkes kraldan kralcı olduğundan dolayı böyle bir konu yayıldı, Yoksa Bülent Ersoy hakkında herhangi bir yasak yoktu. O dönemde Yasak varmış gibi bize bağlı olan kişiler yasağı koydu. Biz de onların yanlışlarına mecburen sahip çıkma adına imza attık’ dedi.

O günkü yemekte bulunan Nurcan Sabur canlı yayına telefonla bağlandı.

Nurcan Sabur; “ O gün Kenan Paşa ile Marmaris’teki o yemekte, Ahu Tuğba ve bende vardım. Ben size Bülent Ersoy’ a yasağın nasıl geldiğini de anlatayım. O dönem gazino savaşları vardı. Birbirlerinden adam kaçırırlardı. Bülent Ersoy başka bir gazinocu olan Osman Kavran ile anlaşınca Fahrettin Aslan ile Bülent Ersoy’ un arası açılıyor ve Fahrettin Aslan küplere biniyor. 12 Eylül ihtilali de yeni olmuş ve Nevzat Ayaz’ ın Fahrettin Aslan’ ın gazinosunda masası var, özel bir loca. Arası çok iyi. Fahrettin Aslan kırgınlığından dolayı Nevzat Ayaz’ a baskı yapıyor Bülent Ersoy için. 12 Eylül’ ü fırsat bilip Nevzat Ayaz Ankara’ ya baskı yapıyor ve Bülent Ersoy hakkındaki bu yasağı çıkartıyor. Bu yasağın altında yatan sebep budur. Nevzat Ayaz da sonrasında yasağı ben getirdim diye itiraf etmiştir. Bu olay Ankara destekli bir Nevzat Ayaz kumpasıdır. Kenan Evren’ in oradaki hatası ise bu olaya imza atması olmuştur.”  diyerek Soylu’ nun iddialarını da doğruladı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin