Kardeşinin ataması için iş insanından 50 bin TL rüşvet istemiş! Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan hakkında rüşvet iddiası

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan'ın, iş insanı H.B,’den kardeşinin ataması için 50 bin TL rüşvet istediği iddia edildi.YÖK, rüşvet iddiasıyla ilgili Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan hakkında inceleme başlattı.

Google Haberlere Abone ol
Kardeşinin ataması için iş insanından 50 bin TL rüşvet istemiş! Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan hakkında rüşvet iddiası

Gülşah Anak'ın haberine göre; Alanyalı iş insanı H.B, kardeşinin ALKÜ tarafından ilan edilen öğretim görevlisi alım ilanına başvuru yaptığını, tüm süreçleri geçerek sınavı kazandığını, üniversite tarafından yapılan resmi ilanda kardeşinin atanmaya hak kazandığını belirtti. H.B, tüm süreçlerin tamamlanmasına rağmen Rektör Ekrem Kalan’ın kendisinden 50 bin TL istediğini, kabul etmedikleri için de kardeşinin atamasının gerçekleştirilmediğini öne sürdü.

KURUM İÇİNDEN ÜST DÜZEY BİR GÖREVLİ TANIKLIK YAPACAK

H.B. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na  Kalan hakkında suç duyurusunda bulundu. Konu hem savcılık hem de YÖK tarafından incelemeye alındı. Ayrıca iş insanı H.B'nin, bu iddialarıyla ilgili ALKÜ'de görevli üst düzey bir yetkiliyi tanık olarak gösterdiği, bu yetkilinin de tanık olarak ifade vereceği belirtiliyor.

Öte yandan iş insanı H.B, Rektör Kalan'ın kendisine "Beni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan atadı. Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan beni destekliyor. Bu yüzden YÖK Başkanı Prof. Dr. Ero​l Özvar beni görevden alamaz. Git istediğin yere şikâyet et. Gücün yetmez" dediğini de iddia etti.

ALKÜ Rektörü Ekrem Kalan, iddiaların asılsız olduğunu ve konuyla ilgili herhangi açıklama yapmak istemediğini belirtti.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin