Karar Gazetesi'ne iki flaş transfer! Hangi köşe yazarları kadroya katıldı?

Yazar kadrosuyla dikkat çeken Karar Gazetesi, iki önemli yazarı daha kadrosuna kattı. Genel Yayın Yönetmenliğini İbrahim Kiras’ın yaptığı gazete, iki yeni köşe yazarıyla el sıkıştı.

Google Haberlere Abone ol
Karar Gazetesi'ne iki flaş transfer! Hangi köşe yazarları kadroya katıldı?

Karar Gazetesi, Türk milliyetçiliğinin önemli kalemlerinden İskender Öksüz ve siyasi gündem hakkında ses getiren yazılarıyla bilinen Ali Bayramoğlu'nu kadrosuna kattı.

Öksüz bundan böyle her cuma ve pazar, Bayramoğlu ise perşembe ve cumartesi günleri yazılarıyla gazetede yer alacak.

İSKENDER ÖKSÜZ KİMDİR?

Türk yazar, kimyacı İskender Öksüz, 14 Eylül 1945 yılında İzmir'de doğmuştur. 1969 yılında Yale University, 1968 yılında Yale Üniversitesi Master of Science, 1966 yılında da Ege Üniversitesinde Kimya-Fizik Lisansını almıştır.

Halen Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi olan İskender Öksüz'ün uzmanlık alanları, Teorik Kimya, Fiziko-Kimya, Bilgisayar Uygulamaları ve Programlamadır.

Ayrıca İnternet sitesinde güncel olarak "Düşünceler" başlığı altında yazılarını yayımlayan İskender Öksüz, aynı zamanda ünlü romancı Emine Işınsu Öksüz ile evlidir.

ALİ BAYRAMOĞLU KİMDİR?

Ali Bayramoğlu, 1956 yılında Çanakkale Gelibolu'da dünyaya geldi. 2 erkek kardeşi vardır. Trakya’lı olan babası tayinen gittiği İskenderun'da göz doktorluğu yapıyordu. Ali Bayramoğlu, 5 yaşındayken taşındıkları İskenderun'da İlk ve orta eğitimini tamamladı.

1973 yılında İskenderun Lisesini bitirdi. 1973 yılında Fransa’da Grenoble kentinde bulunan Grenoble Siyasal Bilimler Enstitüsü'nde lisans eğitimi yapmaya gitti 1979 yılında mezun olarak Türkiye’ye döndü. İsviçre, Cenevre’de yabancı dil eğitimi aldı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde yüksek lisans yaptı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde doktorasını bitirdi.

1981 - 1999 yılları arasında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde öğretim üyeliği görevinde yer aldı. O yıllarda ek iş olarak İktisadi Kalkınma Vakfı için, profesyonel çeviri yaptı, Saint Benoit Lisesi’nde bir ay Fransızca ders verdi, Tempo dergisinde yazı yazmaya başladı. Böylelikle gazeteci oldu. 1999 yılı sonu itibariyle devlet memuriyetinden ayrıldı.

Yeni Yüzyıl, Star , Yeni Binyıl ve Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

Ali Bayramoğlu, köşe yazılarında “Kürt” sorununun barışçıl yollarla çözümünden yana olduğunu beltiyor ve "İmralı süreci"ne destek verdiğini açıklamıştı.

Ali Bayramoğlu, 3 nisan 2013 yılında Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Marmara Bölgesi Temsilcisi olarak girmiştir.

Kitapları:

2001 - 28 Şubat/ Bir Müdahalenin Güncesi 
2001 - Türkiye’de İslami Hareket Sosyolojik Bir Bakış 1994-2000

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin