Karamollaoğlu ve Kılıçdaroğlu'ndan CHP-MSP ittifakı hatırlatması: Onlar başardı, yine başaracağız

Millet İttifakı ortakları Temel Karamollaoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ortak mesaj geldi. Karamollaoğlu’nun CHP ve MSP’nin 1974 yılında kurduğu koalisyon hükümetinin anımsatıldığı videoyla birlikte yaptığı “Onlar başardı, yine başaracağız” paylaşımını Kemal Kılıçdaroğlu alıntıladı ve “Başaracağız. Türkiye için birlikte çok güzel işler yapacağız” yorumu yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Karamollaoğlu ve Kılıçdaroğlu'ndan CHP-MSP ittifakı hatırlatması: Onlar başardı, yine başaracağız

Saadet Partisi, sosyal medya hesabında, “Onlar başardı, yine başaracağız” mesajıyla bir video paylaştı. Videoda, CHP ve MSP’nin (Milli Selamet Partisi) 1974 yılında kurduğu koalisyon hükümeti anımsatıldı ve dönemin MSP Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın “Biz, Sayın Ecevit’le vaktiyle koalisyon kurduk. Halkımıza, milletimize çok hayırlı hizmetler yaptık” sözü ile dönemin CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit’in koalisyon döneminde yapılan Kıbrıs Barış Harekatı’na ilişkin “Biz, aslında savaş için değil, barış için adaya gidiyoruz” sözüne yer verildi.

Videonun sonunda ise Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ahlakın ve adaletin iktidarını hep birlikte kuracağız” sözü ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun “Yeni bir geleceği inşa etmeye hazır mısınız” sözü yer aldı.

Temel Karamollaoğlu, söz konusu videoyu, “Milli Görüş, millet için birliktelik kurar, hayırlı hizmetler yapar. Onlar başardı, yine başaracağız” mesajıyla sosyal medya hesabında paylaştı.

Kemal Kılıçdaroğlu da Temel Karamollaoğlu’nun paylaşımını alıntıladı ve “Başaracağız. Türkiye için birlikte çok güzel işler yapacağız” dedi.

Kaynak: ANKA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin