Kar kapıya dayandı. Birçok kentte kar yağışı etkili olacak. İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu

Aralık ayı ile birlikte soğuk iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. Meteoroloji bazı kentlere kar yağışı uyarısında bulundu. Meteoroloji Uzmanı Adil Tek ise "İstanbul'a kar ne zaman yağacak?" sorusuna yanıt verdi. İşte İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye geneli hava durumu...

Google Haberlere Abone ol
Kar kapıya dayandı. Birçok kentte kar yağışı etkili olacak. İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu

Aralık ayının gelmesiyle birlikte sıcaklıklar Türkiye genelinde başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5-9 Aralık tarihleri arasındaki haritalı hava durumu raporunu yayınladı. Buna göre, yurt genelinde yeni haftada yağışlı hava etkili olacak. Marmara ve Karadeniz'de sağanak, doğuda ise kar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre; sağanak en çok yurdun kuzey kesimlerini etkisi altına alacak. Yağışlar çarşamba günü itibarıyla azalacak. İç Anadolu, Ege, Marmara ve Trakya'da sis ve puslu havanın hakim olacağı tahmin ediliyor. Doğu ve Güneydoğu ise kar yağışı görülecek.

Ardahan, Kars, Ağrı, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari'de bu hafta yer yer aralıklarla kar yağışı bekleniyor.

3 BÜYÜK ŞEHİRDE HAVA DURUMU

Ankara'da hafta boyu en yüksek sıcaklığın 14, en düşük sıcaklığın ise sıfırın altında 1 olması bekleniyor.

İstanbul'da sıcaklık 7 ile 17 derece arasında seyredecek.

İzmir'de ise en yüksek sıcaklık 19 derece olacak.

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

'İstanbul'a kar ne zaman yağacak' sorusunu ahaber'de yanıtlayan Meteoroloji Uzmanı Adil Tek ise şunları söyledi:

"Ayın 20'sine kadar İstanbul'da kar yağışı olasılığı yok. Daha çok kuru soğuk olacak. Uzun soluklu kar yağışı beklememek gerekiyor. Bunu kesin olarak söyleyebiliriz. "Ayın 20'sinden sonra soğuk hava gelecek. Önümüzdeki hafta sonu ise sağanak yağışlar var. Bir sonraki hafta ise İstanbul'da sıcaklıklar 18-19 derecelere kadar çıkacak…"

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin