Kanal D'den yaz sezonunda yeni dizi ve programlar

Kanal, yeni dizileri, yeni yarışma ve şov programları ile Temmuz’da yeni sezonu açıyor.

Google Haberlere Abone ol
Kanal D'den yaz sezonunda yeni dizi ve programlar

Kanal D izleyicilerine, Temmuz ayında başlayacağı yeni sezon için de yeni diziler ve programlar hazırladı. Yeni sezonda da yeni dizileri, yeni yarışma ve şov programlarını ekrana getirmeye hazırlanan Kanal D, “Güneşi Beklerken” ve “Güzel Çirkin” adlı yeni iki yerli dizisini, “Kapış Kapış”, “Kızma Kazan”, “Tuhaf Taksi”, “Arkandayız” adlı yarışma programlarını ve “Rekorlar Dünyası” adlı şov programını izleyicilerinin beğenisine sunacak. Kanal D’nin İlker Ayrık’ın sunduğu yarışma programı “Ben Bilmem Eşim Bilir” de yaz sezonu boyunca devam edecek. İşte tüm bu diziler ve programların hikayeleri, oyuncuları ve içerikleri; GÜNEŞİ BEKLERKEN – YENİ DİZİ Kanal D’nin yeni gençlik dizisi “Güneşi Beklerken”de başrolleri Emre Kınay, Hande Doğandemir, Kerem Bursin, İsmail Ege Şaşmaz, Yağmur Tanrısevsin, Ebru Aykaç, Gökçe Yanardağ, Simay Küçük Tuna, Hasan Şahintürk, Ece Dizdar,  Deniz Türker, Merve Hazer ve Hale Akınlı paylaşıyor.Usta oyuncu Emre Kınay’ın iyi bir okulda beden eğitimi öğretmeni “Cihan” karakterini canlandırdığı dizide, mütevazı yaşamlarını bırakıp İstanbul’a gelmek zorunda kalan bir anne- kızın, yeni hayatlarında başlarına gelenler konu ediliyor.Dizide, saklanan sırlar, karşılıksız aşklar, hain tuzaklar, hayal kırıklıkları ve beklenmedik yakınlaşmalar öne çıkıyor. Dizinin yapımını D Productions, yapımcılığını Ayşe E. Durmaz üstlenirken, yönetmenliğini Altan Dönmez yapıyor, senaryosunu ise Gökhan Horzum, Ayşin Akbulut, Deniz Dargı ve Cüneyt Bolak kaleme alıyor. Dizinin konusu ise şöyle:Demet (Ebru Aykaç) ve Zeynep (Hande Doğandemir), Bursa’nın Gölyazı ilçesinde mütevazı bir hayat süren anne-kızdır. Demet’in terzi dükkanında işler umduğu gibi gitmez ve elinde avucunda ne varsa kaybeder. Bu sırada İstanbul’dan Demet’e bir dost eli uzanır. Bu çocukluk arkadaşı Jale’dir (Deniz Türker). Jale, İstanbul’un en prestijli kolejlerinden Sayer Koleji'nin müdürüdür. Hem Zeynep’in iyi bir eğitim alması hem de yeni bir başlangıç yapmak için anne-kız, Zeynep’in tüm itirazlarına rağmen tası tarağı toplayıp İstanbul’a taşınırlar. Aslında Jale’nin onlar için başka planları vardır. Hem Demet’in hem de Zeynep’in hayatını kökünden değiştirecek bir sırrı saklamaktadır Jale… Jale, geçmişte yaptığı hatayı telafi etmek için İstanbul’a getirdiği Zeynep ve Demet’in hayatında yeni ama zorlu bir sayfa açmıştır. Gençler tarafında dörtlü bir aşk ekseninde ilerleyen hikayede, büyükler tarafında ise geçmişin sırları zamanla gün yüzüne çıkacak ve herkesin hayatını altüst edecektir. 

GÜZEL ÇİRKİN – YENİ DİZİKanal D’nin yeni polisiye-macera dizisi “Güzel Çirkin”de başrolleri Naz Elmas ve Ali Sunal paylaşıyor.  Naz Elmas ve Ali Sunal dizide birbirlerine siyah ve beyaz kadar zıt olmalarına rağmen, cinayet masasında birlikte çalışmak zorunda olan “Komiser Nazlı” ve “Komiser Murat” karakterlerini canlandırıyorlar. Murat’ın birlikte çalıştığı genç polis “Şenol” karakterini Cahit Gök canlandırırken, Gözde Türkpençe ise Murat’ın başbelası nişanlısı “Nagehan” karakterini oynuyor. Dizide, Mehmet Çevik, Ali İpin ve Mihriban Er gibi usta oyuncular da yer alıyor.Yapımını Erler Film’in, yapımcılığını İlker İnanoğlu’nun üstlendiği, yönetmenliğini Kemal Uzun’un yaptığı, senaryosunu Rüya İşçileri’nin yazdığı dizinin konusu şöyle:Murat (Ali Sunal) cinayet masasında komiserdir. Sert görünür ama aslında hayata alaycı bakan bir yanı vardır. İşi dışındaki şeyleri pek ciddiye almaz. Anlattığı hikayelerle, arada sırada mırıldandığı türkülerle, karizmatik hareketleriyle, girdiği her ortamda insanların ilgisini çeker. Artık onun gibi polislerin neslinin tükendiğini söyleyenlere gülüp geçer. Ona göre “Her horoz kendi çöplüğünde öter.” Nazlı (Naz Elmas), eğitimini birinciliklerle, takdirnamelerle tamamlamış, yurtdışında eğitim almış genç bir komiserdir. İyi eğitimli, üstelik zengin bir aileden gelen bir kızın polislikteki ısrarı çoğu için bir merak unsurudur. Kendisi için düşünülen, sicilinde güzel duracak makamları reddeder ve sıradan bir komiser gibi sahada görev almak ister. En büyük hayali cinayet masasında çalışmaktır. Birbirlerini gördükleri anda anlaşamayacaklarını anlayan Murat ve Nazlı, şube müdüründen birlikte çalışacaklarını öğrenirler. Murat’a göre bu imkansızdır. Bu ukala, yeni yetme okul çocuğu ona sadece ayak bağı olacaktır. Nazlı için de durum pek farklı değildir. Bu kaba saba, karşısındakiyle nasıl konuşacağını bile bilmeyen, ayrımcı adamla çalışması mümkün değildir. Murat, Nazlı’ya her baktığında için için gülmektedir. Onun İstanbul’un bu en civcivli bölgesinde birkaç günden fazla dayanamayacağını düşünmektedir. Tek yapması gereken sabretmektedir. Nasıl olsa Nazlı kısa süre sonra ağlayarak bir masa başı görevine geçmek isteyecektir. Siyah ve beyaz kadar birbirine zıt bu iki polisin uzlaşabildikleri tek nokta vardır. Her cinayeti çözmek, katilleri yakalamak ve dosyayı kapatmak. Bunun için de bir şekilde beraber çalışmayı öğrenmek zorundadırlar.Dizinin oyuncu kadrosu da şöyle: Naz Elmas (Nazlı), Ali Sunal (Murat), Cahit Gök (Şenol), Mihriban Er (Nazlı Anne), Ali İpin (Nusret), Nazan Diper (Zeliha), Mehmet Çevik (Asayiş Şube Müdür),Pamir Pekin (Serdar), Gözde Türkpençe (Nagehan),Kamil Güler (Kemal),Gizem Denizci (Aydan), Didem Soydan (Lena)

KAPIŞ KAPIŞ – YENİ YARIŞMA PROGRAMISunuculuğunu Sinan Çalışkanoğlu’nun yapacağı  “Kapış Kapış”, ödüllü, eğlence ve kahkaha dolu yeni bir yarışma programı.  Yarışmanın ödülleri arasında “uçak” bile var.“Kapış Kapış”, iki kişilik takımların yarıştığı, soruları doğru bilen, hızlı olan ve hem zamanını hem de becerisini doğru kullanan takımın çeşit çeşit ödül kazanabileceği, bir yarışma programı.Bilgi, beceri ve çeviklik üzerine kurulu “Kapış Kapış”ta yarışmak  isteyenler, eşi, arkadaşı ya da ailesinden biri ile takım kurabilirler. Sorular eşliğinde, sürpriz etaplı oyunların oynanacağı yarışmada, ödül mağazasındaki uçaktan otomobile, tekneden motosiklete, pırlanta setinden beyaz eşyaya, plazmadan ginger’a, karavandan tablet bilgisayara kadar yüzlerce hediye yarışmacıların olacak. 

KIZMA KAZAN – YENİ YARIŞMA PROGRAMIKanal D’nin, yeni yarışma programı “Kızma Kazan”ı sevilen oyuncu Öner Erkan sunuyor.“Kızma Kazan” habersizce kızdıran, kızmadıkça kazandıran, sinirleri zorlayan bir yarışma programı. Oyun içinde oyunun yer aldığı “Kızma Kazan”da yarışmacılar program ekibinin her hafta özenle hazırladığı bir televizyon programına  konuk olduklarını sanıyorlar. Televizyona çıkacağını sanan masum yarışmacılar, kameraların karşısına geçiyor ve “Kızma Kazan” ekibi ise başına geleceklerden habersiz konuğu kızdırmak için ne gerekiyorsa yapıyor. 5 bin TL'ye varan para ödülünü kazanmak için yarışmacılarımızın yapması gereken tek şey kızmamak.“Kızma Kazan”ın yarışmacıları zorlayan ekibi arasında Caner Özyurtlu, Ozan Özcan, Ayşe Melike Çerçi yer alıyor. Bu muzip oyuncu kadrosu her hafta 4 ayrı yarışmacıyı konuk ediyor. Yarışmacıları kızdırmak için türlü türlü numaralar yapan sunucular karşısında kızmayıp dayananlar,  5 bin TL para ödülünü kazanırken; sinirlenip programı bırakanlar ise o ana kadar kazandıkları parayı alıp yarışmadan ayrılıyor.

TUHAF TAKSİ  - YENİ YARIŞMA PROGRAMIProgramın sunuculuğunu “Kuzey Güney” dizisindeki, ”Taksici Yunus” karakteriyle büyük sempati toplayan Abdurrahman Yunusoğlu yapıyor.Tuhaf Taksi, yüzde yüz sahici şoförü Abdurrahman Yunusoğlu’nun yönetiminde yarışma için kol geziyor.Tuhaf Taksi’nin kapısını açan ‘müşteri’ kısa sürede 5 bin TL kazanma şansı yakalıyor. Hayatın içinden 4 sorunun ardından, heyecanlı bir sokak görevini tamamlayan yarışmacı evine 5 bin TL ile dönüyor. 2005 yılından bu yana 37 ülkede yayınlanan, yapımcılığını Yirmibeşfilm’in üstlendiği yarışmanın, yönetmenliğini ise Mustafa Kotan yapıyor.ARKANDAYIZ  - YENİ YARIŞMA PROGRAMI“Arkandayız”, ortak hayalleri olan arkadaş gruplarının, yani “kankaların” hep birlikte yarışacakları yepyeni ir yarışma programı.Yapımını Endemol Türkiye’nin üstlendiği yarışmada, grup liderinin soruları bileceğine güvenen arkadaşları iddiayı da ve kazanabilecekleri para ödülünü de ikiye katlayabilecekler. Yarışmanın sonunda eğer grup lideri arkadaşlarını yanıltmaz ve soruları doğru yanıtlayabilirse, kankaların ortak hayali de gerçeğe dönüşecek ve 100 bin TL’lik ödüle ulaşabilecekler.Programın sunuculuğunu oyuncu Ünal Yeter yapıyor. 

REKORLAR DÜNYASI  - YENİ ŞOV PROGRAMIRekorlar Dünyası”, sunuculuğunu Gupse Özay’ın yapacağı,  hafızalardan silinmeyecek en ilginç gösteriler ve görenleri hayrete düşüren en inanılmaz insanlarla, algıları altüst edecek yepyeni bir şov programı.Dünyanın en kısa boylu kadınından en uzun burunlu adamına, beton blokları bisküvi gibi kıran insanlardan, sakallı kadına kadar, dünyanın rekortmenleri, Rekorlar Dünyası’nda Kanal D ekranında buluşacak.İnsan doğasının sınırlarını zorlayan rekor denemeleriyle ve akıllara durgunluk veren fiziksel özellikleriyle “Guinness Rekorlar Kitabı’’nda yerini alan dünyaca ünlü rekortmenler, “Rekorlar Dünyası” programında izleyicilerin gözleri önünde yeni rekorlara imza atacaklar.Amerika, Almanya, Fransa, İtalya, Çin, Avustralya, İngiltere gibi birçok ülkede yayınlanan program ayrıca, Türkiye’deki izleyicilere de Guinness World Records’ın yetkili hakemleri gözetiminde dünya rekortmeni olma fırsatı da sunuyor.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin