Kan donduran olay! Mezarlıklardan ceset çalıyorlar. Nedenini duyunca çok şaşıracaksınız

“Beyaz” olarak dünyaya gelen albinoslar Tanzanya, Zambiya, Burundi ve Malavi gibi Afrika ülkelerinde şans getirdiğine inanılarak kaçırılıyor ve bazı uzuvları kesiliyor. Öldükten sonra da albinoslara rahat verilmiyor. Hırsızlar albinosların cesetlerini mezarlıktan çalarak satıyorlar. Son hırsızlık olayı Mozambik’te oldu. Yaşananlar resmen kan dondurdu.

Google Haberlere Abone ol
Kan donduran olay! Mezarlıklardan ceset çalıyorlar. Nedenini duyunca çok şaşıracaksınız

Mozambik’te hırsızlar, mezarı betonla kaplanmış albinos bir adamın cesedini, büyücülükte kullanılması amacıyla çaldı. BBC’nin haberine göre, ülkenin batısındaki Tete vilayetinde, mezarı betonla sağlamlaştırılmış bir albinos adamın cesedi çalındı. Bölge polisi, şüphelilerin halen arandığını, uzuvları çalınan cesedin, 50 yaşlarında ölen birine ait olduğunu açıkladı.

Kan donduran olay! Mezarlıklardan ceset çalıyorlar. Nedenini duyunca çok şaşıracaksınız

Albinos kişinin ailesinin, muhtemel hırsızlık olaylarına karşı mezarı daha önce betonla güçlendirdikleri öğrenildi.

Albinos hakları savunucusu Remane Madane, mezarlığın korunmuş olduğunu ve uzak bir noktada bulunduğunu ifade ederek hırsızlığın bir ekip işi olabileceğini söyledi.
Vücutlarındaki bir pigmentin eksikliği nedeniyle “beyaz” olarak dünyaya gelen albinoslar Tanzanya, Zambiya, Burundi ve Malavi gibi Afrika ülkelerinde şans getirdiğine inanılarak kaçırılıyor ve bazı uzuvları kesiliyor.

Radikal ayrımcılığa ve şiddete maruz kalan, çocuk yaştan itibaren büyücülerin ve batıl inançlı kişilerin hedefi olan albinoslar, kendilerini koruyacak ve toplumu bilinçlendirecek kurumların eksikliğini yaşıyor.

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin