Kaftancıoğlu’ndan RTÜK üyelerine suç duyurusu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, görevlerini kötüye kullandıkları ve halkın haber alma hakkını engelledikleri gerekçesiyle de RTÜK üyeleri hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Kaftancıoğlu’ndan RTÜK üyelerine suç duyurusu

RTÜK’ün Halk TV hakkında aldığı beş günlük ekran karartma kararı kanalın elektronik tebligat adresine tebliğ edildi. Ceza kararı, Halk TV program yapımcısı ve sunucusu Ayşenur Arslan ve programın canlı yayın konuğu Hüsnü Mahalli’nin hükümetin dış politikasına dair eleştirilerine dayandırıldı.

RTÜK’ün CHP’li üyeleri tarafından yürütmenin durdurulması ve kararın iptali için 16. İdare Mahkemesi'ne yaptığı başvuru sonucu mahkeme, yürütmenin durdurulmasına karar verdi. Halk TV’nin yaptığı başvuruya ilişkin karar ise henüz açıklanmadı.

KARARTMA CEZASININ İPTALİ İSTENDİ

Sözcü'de yer alan habere göre CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu da Halk TV'ye verilen karartma cezasını yargıya taşıyarak iki ayrı başvuruda bulundu. Kaftancıoğlu, Ankara İdare Mahkemesi'ne yaptığı başvuruda; halkın haber alma hakkını engellediği, düşünce ve ifade özgürlüğünü sınırlandırdığı gerekçesiyle karartma cezasının iptalini ve yürütmesinin durdurulmasını talep etti.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin