Kadınları öldürüp yediğini itiraf eden adamın evinden çıkanlar şoke etti

Meksika'nın başkenti Mexico City'de 20 yıl boyunca çok sayıda kadını öldürdüğünü ve cansız bedenlerini ise yediğini itiraf eden Atizapan seri katili olarak da bilinen Andres N. adlı seri katilin evinde 4 bin 300'den fazla insan kemiği kalıntısına ulaşıldı.

Google Haberlere Abone ol
Kadınları öldürüp yediğini itiraf eden adamın evinden çıkanlar şoke etti

Geçtiğimiz 18 Mayıs'ta tutuklanan 72 yaşındaki Andres isimli Meksikalı seri katilin evinde 20 Mayıs 2021'den beri sürdürülen incelemede sona yaklaşılıyor. Yaklaşık 20 yıldır kadın cinayeti işleyen Meksikalı seri katilin evinde sürdürülen inceleme için yargıç tarafından 20 Mayıs'ta verilen 3 aylık süre 20 Ağustos'ta doluyor. Meksika eyaleti savcılığı, yaptığı inceleme devam ederken zanlının evinde 4 bin 300’den fazla insan kemiği kalıntısına ulaşıldığını açıkladı. Toplamda 19 kurbana ait olduğu belirtilen kemiklerin çoğunun kadın, birinin de çocuk olabileceği bildirildi.

YEDİ AİLE ANALİZLERDEN GEÇTİ

Soruşturma kapsamında şimdiye kadar 7 aile genetik araştırmalara katılarak seri katilin evinde bulunan kurbanlar arasında yakınlarını bulmak için analizlerden geçti. Meksika Eyaleti Başsavcısı Alejandro Gmez Snchez, dava ile ilgili olarak görevde bulunduğu süre içerisinde karşılaştığı "en dramatik ve şoke edici olay" olduğunu söyledi.

 KADINLARI ÖLDÜRÜP YEDİĞİNİ İTİRAF ETMİŞTİ

Zanlı Andres, 15 Mayıs 2021’de 34 yaşındaki Reyna Gonzalez isimli kadının kaybolması üzerine başlatılan polis aramasında şüpheli bulunarak 18 Mayıs’ta tutuklanmış ve bir kaç gün sonra çıkarıldığı mahkemede suçunu itiraf ederek 20 yıl boyunca bir çok kadını öldürüp cansız bedenlerini yediğini ifade etmişti.

SES KAYITLARI DA ORTAYA ÇIKMIŞTI

Zanlının evinde yapılan aramada kurbanlara ait kemiklerin yanı sıra kadın kıyafetleri, kadınlara ait kimlik kartları, kemikler, kafa derileri, kafatasları, palalar ve oyma testeresinin yanı sıra zanlının işlediği düşünülen 20 cinayete ilişkin ses kaydına da ulaşılmıştı.

Soruşturma polisleri ve adli görevlilerinin yanı sıra antropologlar, adli arkeologlar, genetikçiler, adli tıp uzmanları, diş hekimleri ve adli tıp fotoğrafçılarının görev yaptığı kazı çalışmalarında bu güne kadar, 3 bin 787 kemik, 17’si çocuk fotoğrafı olmak üzere 73 fotoğraf, 2 terazi, 1 bıçak, 1 pala, 8 cep telefonu, 12 adet sim kart, 9 set anahtar, 2 adet kadın cüzdanı, 5 bilezik, 6 kolye, 3 çift küpe, 2 yüzük, 25 adet VHS kaset, 28 adet 8mm kaset, değişik ebatlarda 5 defter ve 8 kitap bulunduğu kaydedilmişti.

Başsavcılık, kemik kalıntılarının ise Lateralizasyon adı verilen bir yöntem ile incelendiğini belirtmişti. Yönteme göre, bulunan kemik kalıntıları titizlikle temizlenerek, her biri rastgele vücudun karşılık gelen bölümüne yerleştirilerek kurban sayısı hakkında yaklaşık bilgi elde ediliyor. Fakat, gerçek sayı ve kurbanların kimlik tespiti için ise genetik araştırma yapılacağı bildirilmişti.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin