Kaçak göçmen operasyonu tv100 canlı yayınında!

tv100'de Kerem Kırçuval’ın sunduğu Sağlı Sollu programına bağlanan tv100 muhabiri Burak Ersemiz Van'da gerçekleştirilen kaçak göçmen operasyonunu canlı yayında görüntüledi. Dünya Taliban'dan kaçan Afganların içler acısı halini ilk kez tv100'den izledi.

Google Haberlere Abone ol
Kaçak göçmen operasyonu tv100 canlı yayınında!

Van'da gerçekleştirilen kaçak göçmen operasyonunu tv100 canlı olarak görüntüledi. tv100 muhabiiri Burak Ersemiz Van'dan operasyonla ilgili detayları canlı olarak aktardı.

Van İl Emniyet Müdürlüğü Göçmem Kaçakçılığıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Van'daki kaçk göçmenleri yönelik operasyon düzenledi. Çoğunluğu Taliban'dan kaçan Afgan göçmenlerden oluşan yaklaşık 80 göçmen bir binada yakalandı. Operasyonu sadece tv100 canlı olarak görüntüledi.

tv100 muhabiriri Burak Ersemiz operasyonun detaylarını tv100 ekranlarından canlı olarak aktardı.

'Öldürüyor onlar bizi'

Bir göçmene mikrofon uzatan Burak Ersemiz, "Taliban sizi affedeceğini, kimseyi öldürmeyeceğini söylüyor. İnanmıyormusun Taliban'a?" sorusu üzerine göçmen, "Bilmiyoruz onlar bizi öldürüyor" yanıtını verdi.

Görüntülerde 1 oda'da yaklaşık 30-40 kişinin kaldığı ve aralarında bebek ve çocuklarında bulunduğu görüldü.

Çocukların hali yürek yaktı

Tüm dünyanın ilk kez tv100 ekranlarından izlediği görüntülerde Taliban’dan kaçan Afgan göçmenlerin aralarında çocuk ve kadınların da olması dikkat çekti. Uzun ve zorlu bir yolcukla Türkiye’ye gelen ailelerin çocuklarının yorgunluktan uyuduğu görüntüler yürek sızlattı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin