İzmir Barosu'na kayıtlı yüzlerce kadın avukata ölüm tehdidi: 1000 volt elektrik verip kül edebilirim, kanının tadına bakıcam!

Avukatlara tehdit mesajları geçtiğimiz gün gündeme gelmişti. Yapılan haberler sonrası İzmir Barosu'na kayıtlı yaklaşık 100 kadın avukat şikayetlerini bildirdi. Tehdit mesajları aldıklarını söyleyen kadın avukatlar söz konusu tehditlerden birinin ekran görüntülerini paylaştı: 1000 volt elektrik verip kül edebilirim, kanının tadına bakıcam!

Google Haberlere Abone ol
İzmir Barosu'na kayıtlı yüzlerce kadın avukata ölüm tehdidi: 1000 volt elektrik verip kül edebilirim, kanının tadına bakıcam!

İzmir Barosu'na kayıtlı 2 kadın avukata aynı telefon numarasından, içerisinde tıbbi terimlerin de yer aldığı ölüm tehdidi içeren mesajlar gönderildi. Avukatlar, durumu İzmir Barosu'na bildirdi. Baro, konuyla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Daha fazla mağdurun olabileceği ihtimaliyle, Baro tarafından diğer avukatlara da SMS gönderilip, tehdit içerikli mesajlar alan başka avukatlar varsa durumu bildirmeleri istendi. Konunun DHA tarafından gündeme getirilmesinin ardından, İzmir Barosu'na ulaşan yaklaşık 100'e yakın kadın avukatın tehdit mesajının kendilerine de gönderildiğini söyledi.

'KONUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Konuyla ilgili soruşturma sürerken bir açıklama yapan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Ramiz Erinç Sağkan, bu tür durumlarda genelde mağdur olan meslektaşlarının il barolarına konuyla ilgili başvurularını yaptıklarını belirtip, "Biz de dün itibariyle bu konuyla ilgili başvuruları almaya başladık. Konuyla ilgili etkin ve şeffaf bir soruşturma yürütülmesi ve şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için il barolarımızla da sürekli irtibatta olarak, konunun yakından takipçisi olacağız" dedi. 

İşte avukat kadınlara gönderilen mektup:

İzmir Barosu'na kayıtlı yüzlerce kadın avukata ölüm tehdidi: 1000 volt elektrik verip kül edebilirim, kanının tadına bakıcam! - Resim : 2 

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin