İYİ Parti'nin neden Kemal Kılıçdaroğlu'nu istemediğini açıkladı. Barış Yarkadaş, İYİ Parti'deki kaygıyı Canlı Yayın'da duyurdu

TV100'de Pınar Işık Ardor'un sunduğu Gündeme Dair programına gazeteci Barış Yarkadaş'ın sözleri damga vurdu. Cumhurbaşkanlığı adaylığının konuşulduğu programda Barış Yarkadaş, İYİ Partililerin Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda neden kaygı duyduklarını açıkladı. Yarkadaş, "Bu bir duyum değil, bilgiye dayanarak söylüyorum" dedi.

Google Haberlere Abone ol
İYİ Parti'nin neden Kemal Kılıçdaroğlu'nu istemediğini açıkladı. Barış Yarkadaş, İYİ Parti'deki kaygıyı Canlı Yayın'da duyurdu

TV100'de Pınar Işık Ardor'un sunduğu Gündeme Dair programına gazeteci Barış Yarkadaş, CHP'li eski vekil Aytuğ Atıcı, gazeteci Latif Şimşek ve AK Parti eski milletvekili Ali Turan konuk oldu.

Programda CHP Genel Başkanı Kemal Kıılçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığı da konuşuldu.

Gazeteci Barış Yarkadaş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kesin olarak aday olacağını belirterek İYİ Parti içindeki rahatsızlığı dile getirdi ve İYİ Parti'nin ne düşündüğünü açıkladı.

Yarkadaş, "İYİ Parti'de en üst düzeyde şöyle bir düşünce var. Bunu bilgiye dayalı söylüyorum, yorum değil. Kemal Bey'in adaylığı konusunda tercihin Kemal Bey'de olduğunu ve aday olmak istiyorsa bunun en doğal hakkı oludğunu söylüyorlar, fakat şöyle bir kaygıları var kendileri açısından... 2018’de İzmir’de iktidar karşıtı seçmen İYİ Parti’ye oy verebilecekken Muharrem İnce’ye verdiği için 4-5 milletvekili fazla çıkaramadıkları için kaygı taşıyorlar. O yüzden Kemal Bey’in adaylığına bu kaygıdan dolayı sıcak bakmıyorlar" ifadelerini kullandı.

Yarkadaş, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2018 yılından beri Cumhurbaşkanlığı adaylığını düşünüyor ve kesin olarak aday olacak." dedi.

İşte Yarkadaş'ın İYİ Parti ile ilgili o iddiası...

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin