İYİ Partili Nebi Hatipoğlu’ndan canlı yayında bomba sözler. İYİ Parti rotayı AK Parti ve MHP'ye mi kırdı?

TV100'ün gündem belirleyen programlarından Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı'na konuk olan İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, 2024'teki yerel seçimle ilgili "Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet partisi olabilir." dedi: Eskişehir’de AK Parti kazanırsa rahatsız olmam. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçildiğinde olumlu ya da olumsuz hiçbir şey hissetmedim...

Google Haberlere Abone ol
İYİ Partili Nebi Hatipoğlu’ndan canlı yayında bomba sözler. İYİ Parti rotayı AK Parti ve MHP'ye mi kırdı?

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, tv100.com yazarı Hacı Yakışıklı, tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Posta Gazetesi yazarı Murat Çelik, Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk oldu. Yayına katılan İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, yerel seçimle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"İYİ PARTİ’NİN DE KURULUŞ FELSEFESİ KENDİ DÜSTURU ŞEKLİNDE İKTİDAR OLMAKTIR"

İYİ Parti'ye ilişkin Hatipoğlu "İYİ Parti’nin varlık sebebi birçok programda tartışıldı kuruluş felsefesine aykırı dediler. Hiçbir partinin kuruluş felsefesi iktidara muhalefet etmek ürerinde değildir. İYİ Parti’nin de kuruluş felsefesi kendi düsturu şeklinde iktidar olmaktır. İktidar olmak için de her seçimde iddialı bir biçimde kendisi ya da kendisine yakın gördüğü partilerle ittifak yapmaktır." diye konuştu.

"BİZ AYNI TABANDAN OLAN PARTİLER NEDEN BİR ARAYA GELEMİYORUZ?"

Gürel'in "Şunu merak ediyorum MHP ve AK Parti ile de iş birliği yapabiliriz açıklaması çarpıcı. Bununla ilgili Sayın Genel Başkan Meral Akşener’le bir değerlendirmeniz oldu mu?" sorusu üzerine Hatipoğlu "Sayın Genel Başkanla dönem dönem bir araya geliyoruz ama bunun üzerinde çok fazla durmadık. Çünkü zaten aşikâr olan bir konunun tekrar tekrar gündeme gelmesi tartışılması bana enteresan geliyor. Türkiye’de böyle şeyler olabiliyor ise biz aynı tabandan olan partiler neden bir araya gelemiyoruz? Ben olsun diye söylemiyorum ama olmasını dillendirdiğim zaman insanlar neden bu kadar alınıyor veya tepki veriyor?" dedi.

"AK PARTİ-MHP İLE İTTİFAK OLABİLİR"

Hatipoğlu "Biz Eskişehir’de de diğer illerde de seçim döneminde CHP’li beraber ittifak yaptığımız arkadaşlardan ciddi sıkıntılar yaşadık. Mesela Eskişehir’de ‘İYİ Parti milletvekili çıkaramıyor oyunuz boşuna gitmesin gelin CHP’ye oyunuz verin’ diye çalışmalar yapılmış." dedi.

Hatipoğlu, "Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet partisi olabilir." şeklinde konuştu.

"Ankara ve İstanbul’da Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu destekleyelim düşüncesinde olan insanlar var siz bu görüşe katılıyor musunuz?" sorusuna Hatipoğlu şu yanıtı verdi:

Süreç başından beri yanlış yönetildi bence. Bugün seçimden sonra ve 6’lı masada yaşananlardan sonra bu ittifakın devam ettirilebilmesi için akılcı bir yol haritası çizilebilmesi lazımdı. O yol haritası çizilemedi. Parti içinde ve herkeste beklenti şuydu ‘2014-2019 seçimlerinde istediğimiz olmadı ama bu seçimlerde 2024 seçimlerinde İstanbul-Ankara’da Mansur Bey ve Ekrem Bey desteklenir, bunun karşılığında da Eskişehir, Antalya, Adana Mersin gibi illerde de CHP aday çıkarmaz İYİ Parti aday çıkarır ve bunlar desteklenir’ gibi düşünceler vardı ama bu 6’lı masanın travması ve seçim döneminde yaşanan olaylar bu mantıklı gidişata gidilmesini engelledi. O yol ayrımında çok geçti artık oraya dönme çok zor. Bu saatten sonra destekleyeceğini de düşünmüyorum ben İYİ Parti’nin.

Hatipoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Eskişehir’de AK Parti kazanırsa rahatsız olmam. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçildiğinde olumlu ya da olumsuz hiçbir şey hissetmedim.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin