İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e kötü haberi Kemal Özkiraz duyurdu, Akşener'e 'acil' çağrı yaptı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e kötü haber geldi. Avrasya Araştırma'nın sahibi Kemal Özkiraz, yapılan bir araştırmayı sosyal medya üzerinden duyurdu ve İYİ Parti'nin oy orlarıyla ilgili ilginç bir tespitte bulundu. Özkiraz'a göre partinin oylarında bir durgunluk yaşanıyor. Özkiraz'dan Akşeenr'e çağrı geldi.

Google Haberlere Abone ol
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e kötü haberi Kemal Özkiraz duyurdu, Akşener'e 'acil' çağrı yaptı

Kemal Özkiraz'ın İYİ Parti ile ilgili paylaşımları şöyle:

İyi parti son 2-3 aydır durgunluk donemindeydi. Gördüğüm anketler ve gözlemlerime göre düşüşe geçecek. Merkezden uzak kalma görüntüsü ve Dindar seçmene hitap etme çabası tabanda yanlış anlaşılıyor ve 2 yılda inşaa edilen güven (akp ile ile iş tutmaz algısı) kırılıyor.

İyi parti AKP'nin oy kaybı yaşadığı dönemin söylemlerini kullanmaya başladı. O söylem Erdoğan'a kazandıran değil, Erdoğan'ın merkezden, MHP'nin de laiklikten uzaklaşmasına sebep olan söylemdi ve aslında İyi partiye ihtiyaç duyulmasına sebep olan buydu.

İyi parti o dilden kaçanlar tarafından kuruldu ve desteklendi. Şimdi iyi parti kendisini doğuran hataları yapıyor. Çok uzun süren "rakibin konfor alanına girmeme" akılciligindan uzaklaşıyor. Acilen 3 ay önceki Meral Aksener ve İyi parti geri dönmeli.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin