İstanbullular dikkat! İBB saat vererek uyardı. Bu saatlerde İstanbul'da yağış etkili olacak

Türkiye genelinde havalar birden soğudu. Bursa Uludağ ve Kayseri Erciyes'e yılın ilk karları düştü. Eylül'ün son haftasına girerken resmen kış prova yaptı. İstanbul da bugün hem soğuk havadan hem yer yer görülen yağışlardan nasibini aldı. İBB ise daha şiddetli yağışlar için saat vererek uyardı.

Google Haberlere Abone ol
İstanbullular dikkat! İBB saat vererek uyardı. Bu saatlerde İstanbul'da yağış etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklıkları düştü. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve yarın hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 8 derece azalacak. Meteoroloji'den 24 il için de sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı.

20 İL İÇİN SARI 4 İL İÇİN TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K.Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye için sarı kodlu uyarı yayınladı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce için ise turuncu kodlu uyarı yapıldı.

İBB SAAT VEREREK UYARDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbulluları sosyal medyadan saat vererek uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yurttaşları uyardı. Paylaşımda, "21.00’e kadar etkili olması beklenen yağışlarda yaşanabilecek olası olumsuz durumlarda lütfen ALO153 Çözüm Merkezimiz ile iletişime geçiniz" ifadelerine yer verildi.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin